Võistlusmängud gümnasistidele Tallinna vanalinnas


Avaldaja:Laura Vetik04. Mai 2015

Taas on käimas võistlusmängud koolinoortele sarjast „Tallinn – meie pealinn“. Projekti eesmärgiks on tõhustada eesti ja vene keelt kõnelevate noorte kontaktide loomist, pakkuda keelepraktika võimalust, mitmekesistada koostegevus.

Analoogsed multikultuursed projektid on toimunud juba mitu aastat ning nendes on kokku osalenud ligikaudu 6300 noort.

Sellekevadine projekt on järjekorras 16. võistlusseeria, millest on tänaseks läbi juba kolm pingelist võistluspäeva ja niisama palju on veel ees. Käesolevatel võistlusmängudel osalevad noored kolmeteistkümnest koolist – Tallinna Õismäe Vene Lütseumist, A.Kitzbergi nim Gümnaasiumist, Tallinna Mustamäe Gümnaasiumist, Kohtla-Järve Vene Gümnaasiumist, Märjamaa Gümnaasiumist, Tallinna Haabersti Vene Gümnaasiumist, Elva Gümnaasiumist, Tallinna Humanitaargümnaasiumist, Tallinna 32. Keskkoolist, Tallinna Lasnamäe Vene Gümnaasiumist, Tallinna Järveotsa Gümnaasiumist, Tarvastu Gümnaasiumist ja Tallinna Pae Gümnaasiumist. Kokku osaleb ligikaudu 340 gümnaasiumiastme õpilast.

Võistlusmängud viiakse läbi Tallinna vanalinnas, kus noored tutvuvad vaatamisväärsustega, tegelevad orienteerumisega, otsivad vastuseid viktoriiniküsimustele, lahendavad nuputamisülesandeid ja jäädvustavad temaatilisi fotostseene. Noorte omavaheline ühistegevus ja suhtlus on käesoleva projekti puhul tavapärasest erinev, sest osalejad on üksteisele võõrad ning ka erinevast rahvusest.

Projekt viiakse ellu Haridus- ja Teadusministeeriumi toel. Projekti korraldajaks on MTÜ Jutulind, kelle juhtimisel toimub sel kevadel kokku kuus võistlusmängu.

Allikas: MTÜ Jutulind.

Samal teemal:

Tallinna vanalinnas algasid võistlusmängud gümnasistidele