Viimsi ja Tallinna õpilased ehitasid TTÜ erialapäeval mootoriga kraana


Avaldaja:Laura Vetik13. Mai 2015

Mai alguses toimunud TTÜ tootearenduse ja tootmistehnika erialapäeval tutvustati koolilastele, mida õpitakse Tehnikaülikooli tootearenduse ja tootmistehnika erialal, ning viidi läbi loovtöö võistlus.

kraana1.jpg Erialapäeva loovtöö võistlusel pidid külalised ehitama etteantud materjalidest ja piiratud aja jooksul kraana. Materjalidena oli kasutamiseks antud: papp, spagetid, puupulk, käbid, CD toorik, konks, kumm ja nöör, sideaineteks teip ning liim. Kraanat hinnati kolmes kategoorias: liikuvus, tõstejõud ning kraana kaal. Korraldajate rõõmuks loobusid kõik võistkonnad kohe alguses spagettidest, kuna papist kraana on oluliselt kergem kui spagettidest tõstuk.

Esimeseks ülesandeks oli välja mõelda kuidas 30cm pikkust kummiriba saaks kasutada mootorina, et kraana iseseisvalt liiguks. Samuti pidi kraana suutma tõsta 400 grammise eseme vähemalt 20 cm kõrgusele keriva mehhanismi abil.

Võisteldes said noored tundma kogu tootearenduse protsessi alates ideest kuni praktilise teostuseni.

Erialapäeval osalesid õpilased Viimsi koolist, Tallinna Polütehnikumist ja Tallinna Reaalkoolist ning nende tagasiside oli äärmiselt positiivne. Väga napilt võitis võistluse Tallinna Polütehnikumi võistkond.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikool.

Foto: Tallinna Tehnikaülikool.

Samal teemal: