Nora Säraku dokumentaalfilm pälvis XXIX Pärnu filmifestivalil parima tudengifilmi auhinna


Avaldaja:Madli Leikop20. Juuli 2015

TÜ Balti filmi- ja meediakooli vilistlase Nora Säraku magistritööna valminud dokumentaalfilm "Valguseks/valguseni/valgusena" pälvis Pärnu rahvusvahelisel dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festivalil esikoha tudengifilmide kategoorias.

Esikoha pälvis ta koos poolatari Sofia Pregowska filmiga “Nähtamatu”.

“Valguseks/valguseni/valgusena” tegevuspaigaks on Vene-Eesti kagupiiril asuv Petseri, mis aastatel 1920-45 kuulus Eesti, nüüd aga kuulub Vene Föderatsiooni koosseisu. Poeetiline dokumentaalfilm räägib kahest eestlasest, emast ja pojast, kes otsustasid Petserisse jääda ning püüavad hoida kontakti kodumaaga. See ei leevenda aga üksildustunnet. 

Žüriiliikme, filmilavastaja ja operaatori Mati Põldre sõnul on "Valguseks/valguseni/valgusena" tudengifilmi kohta väga tugev töö.

Festivali tudengifilmide kategooria žüriisse kuulusid Anu Raud, Andri Arula, Paolo Girol, Mati Põldre ja Jüri Talvet. Balti filmi- ja meediakool oli festivalil esindatud eraldi programmiga. Samuti kuulusid festivali peaprogrammi žüriisse mitmed BFMiga seotud filmitegijad: žürii esimees oli ungari režissöör ja BFMi õppejõud Gabriel Dettre, žüriisse kuulusid BFMi tudengid Khaled Sari, Andres Mesikäpp ning lõpetajad Oskar Wollsten ja Liis Nimik.

BFMi dokumentaalfilid olid sel aastal ka Positivus festivali kavas, kus lisaks Nora Säraku filmile olid esindatud Tiina Haaki ja Annamari Kenki "Elukunst", Paula Valsi "Määratlemata" ning 2015. aasta tudengifilmide festivalil Best of BFMil parima operaatoritöö auhinna saanud Aino Salmi "No Ticket, No Perfume".

Allikas: BFMi pressiteade. 

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet