Tervisliku toitumise edendamise projekt tõi Kohtla-Järve lasteaiale tunnustuse


Avaldaja:Laura Vetik17. September 2015

Rahvusvahelise eTwinningu projekti „Tervislik toitumine“ raames tegeleti Kohtla-Järve Lasteaias Tareke eelmise õppeaasta vältel tervisliku toitumise temaatikaga. Projekti tegevuste eest tunnustati lasteaeda tiitliga „Aasta tegu hariduses“.

Tänapäeval on supermarketid ja väikepoed täis poolfabrikaate ning kiiresti valmistatavaid toite. See peaks hõlbustama inimeste elu ning värskendama ja mitmekesistama traditsioonilist toiduvalikut. Kas see ka tegelikult nii on, seda uuriti Kohtla-Järve Lasteaias Tareke eTwinningu rahvusvahelise projekti abil. Projektis osales 200 last Tarekese lasteaiast ning veel 90 partnerit 16 Euroopa riigist.

„Projekti aktiivsus näitas, et taolised ettevõtmised on vajalikud, kuna tervisliku toitumise probleem on väga terav,“ selgitas projekti Eestipoolne läbiviija Ene Kruzman. „Projekt kinnitas, et probleem on terav kõigis Euroopa Liidu riikides. Projekti käigus propageerisime kõik ühiselt tervislikku toitumist ning paljud toitumise ja toiduga seotud teemad muutusid arusaadavamaks.“

etwinning_lastead2.JPG

Projekti raames toimus Kohtla-Järve õpetajatele suunatud seminar „Lasteaia terviseedendustöö”, kus Tarekese lasteaed projekti esitles. Samuti viidi Tarekese lasteaia laste seas läbi küsitlus koduste toitumisharjumuste kohta. Iga kuu oli üks nädal pühendatud tervislikule toitumisele, mil räägiti köögi- ja puuviljadest, piimast, lihast jm. Ühistöösse olid kaasatud ka lapsevanemaid, kellele organiseeriti õpitubasid.

Projekti kestel töötasid õpetajad ja lapsed oma projekti kallal ning jälgisid tähelepanelikult ka projektipartnerite oskusi. Näiteks valmistasid partnerid puu- ja köögiviljadest mitmesuguseid roogasid, tegid leiba ja juustu ning uurisid tervisliku toitumise püramiidi.

Projekti lõpuks korraldati Kohtla-Järvel rahvusvaheline näitus „Tervislik toitumine”, kus osalesid projektipartnerid Poolast ja Lätist ning lasteaiad Eestist (Kohtla-Järvelt, Pärnust, Jõhvist, Vokast). Kokku esitati näitusele 135 tööd.

SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldatud tänuüritusel „Eestimaa õpib ja tänab“ sai Tarekese lasteaed projekti raames korraldatud näituse jm tegevuste eest tunnustuse „Aasta tegu hariduses“.

etwinning_lasteaed.jpg

 „Võib teha järelduse, et eTwinning annab suurepärased võimalused koostöö tegemiseks Euroopa partneritega lasteaia eesmärkide saavutamiseks ja need projektid võib hästi siduda ka lasteaia õppekava ja tegevusega,“ rõõmustas Ene Kruzman.  

eTwinningu projektidest saad lähemalt lugeda eTwinningu kodulehelt. TEL-võrgustikku kuuluvate lasteaedade 2015. aastal koostatud hea praktika näiteid tervisliku toitumise edendamisest lasteaias leiad siit.  

Fotod: Ene Kruzman, Kohtla-Järve Lasteaed Tareke

Samal teemal:

Harno logo