Õpilasleiutajate riiklik konkurss toimub kaheksandat aastat


Avaldaja:Laura Vetik18. September 2015

Juba kaheksandat aastat korraldab Eesti Teadusagentuur noorte leiutajate riiklikku konkurssi, kuhu on oodatud ideed, mis lahendaks mõne igapäevaelus ette tuleva probleemi.

Konkursist saavad osa võtta kõik õpilased esimesest kuni kaheteistkümnenda klassini nii üldharidus- kui ka kutsekoolidest. Kutsekoolidest saavad osaleda need õpilased, kes õpivad seal pärast 9. klassi lõpetamist ja on kuni kolmandal kursusel (k.a).

Õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust ning innovatsiooni õpilaskonnas, stimuleerida õpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni alal ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilastele ja õpilaskollektiividele, nende juhendajatele ja õpetajatele ning koolidele.

Tööde esitamine: 15. oktoober 2015.

Teema: Leiutised, mis lahendavad kellegi igapäevaelu probleeme.

Auhinnafond: 25 950 eurot – rahalised preemiad ootavad paremaid leiutajaid ning parimate juhendajaid. Eriauhinnad: üks õpilane saab võimaluse sõita  Ameerikasse maailma suurimale õpilaste teadusmessile Intel ISEF. Lisaauhinnad annavad välja Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Eesti Patendiamet, Ülemaailmne Intellektuaalse Omandi Organisatsioon, Eesti Ameerika Suursaatkond, Kuninglik Taani Saatkond, AHHAA teaduskeskus ja Energia Avastuskeskus.

Konkursi tulemused avalikustatakse ja auhinnad antakse üle 10. detsembril Tallinna Tehnikaülikooli Mektorys.

Esitatud ideid hinnatakse kolmes vanuserühmas:

1. vanuserühm – 1.–4. klass

2. vanuserühm – 5.–9. klass

3. vanuserühm – 10.–12. klass

Tutvu tingimustega lähemalt Eesti Teadusagentuuri lehel.

Allikas: Eesti Teadusagentuur

Samal teemal:

Harno logo