Martna ja Poola kooli programmeerimisprojekt sai eTwinningu kvaliteedimärgi


Avaldaja:Laura Vetik19. Oktoober 2015

Martna kool osales õpetaja Kairi Mustjatse eestvedamisel eTwinningu projektis “Across the Baltic Sea” koos Poola kooliga. Projekt loeti nii õnnestunuks, et sai rahvusvahelise kvaliteedimärgi, kirjutab Läänlane.

Koostöö poolakatega sai alguse möödunud aastal Tallinnas peetud õpetajate rahvusvahelises programmeerimise õpitoas. “Kirjutasime pühapäeval projekti 2-3 tunniga valmis ja siis hakkasimegi novembrist tööle,” ütles Kairi Mustjatse.

Martna ja Poola projekt on loodud eTwinning portaalis, kuhu saavad endale konto luua õpetajad üle Euroopa, et üksteisega suhelda, ennast täiendada ja algatada koostööprojekte neile huvipakkuvatel teemadel.

“eTwinningu kvaliteedimärgi pälvib projekt, mis on pedagoogiliselt uuenduslik ja  lõimib eri õppeaineid ning kus kasutatakse oskuslikult digivahendeid nii partnerite omavaheliseks suhtlemiseks kui ka projekti tegevusteks,” selgitas HITSA eTwinningu projektijuht Elo Allemann.

“Projektis “Across the Baltic Sea” ilmneb hästi õpilaste omavaheline koostöö, mida tehti veebi kaudu. Paistab silma ka see, et õpetajad olid  projektitöö väga hästi kavandanud, õpilased olid kaasatud juba projekti planeerimisel,” lisas ta.

“See projekt on hea näide uue õpikäsituse rakendamisest ning sellest, kuidas projektõppe kaudu saab lisaks ainealastele teadmistele  ja programmeerimisoskustele arendada ka õpilaste meeskonnatöö oskust, ettevõtlikkust, digitaalset kirjaoskus ning anda neile rahvusvahelise koostöö kogemus,” ütles Elo Allemann.

Allikas: Läänlane

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet