Algas lugemisprogrammi „Loeme valmis „Oma raamatu““ kolmas hooaeg


Avaldaja:Laura Vetik29. Oktoober 2015

Tallinna Keskraamatukogu kutsub klasse osa võtma lugemisprogrammist „Loeme valmis „Oma raamatu““. Programm alustas keskraamatukogu teenindusosakondades ja haruraamatukogudes esmaspäeval, 26. oktoobril ning kestab 23. aprillini 2016. Osalema on oodatud kõik Tallinna koolide 1.−9. klasside õpilased.

Lugemisprogrammi „Loeme valmis „Oma raamatu““ teeb eriliseks see, et võistlema asub üheskoos terve klass. Meeskonna etteotsa asub õpetaja, kes registreerib klassi oma piirkonna haruraamatukogus. Õpilased loevad raamatuid ja koostavad iga loetud raamatu põhjal A4 formaadis lehe. Võib kirjutada lühikokkuvõtte või luuletuse, teha raamatule reklaami, joonistada või läheneda muul looval viisil. Lehtedest hakkab igal klassil tekkima "Oma raamat", mille raamatukogu õppeaasta lõpul raamatuks köidab.

Võitjateks on selle  klassi õpilased, kelle „Oma raamatus“ on programmi lõppemise ajaks kõige rohkem lehti. Võitjaklassi õpilasi ootab elamusrohke ning tore peaauhind!

Lugemisprogramm „Loeme valmis „Oma raamatu““ sai 2013. aastal alguse Pääsküla raamatukogust ja toimub ülelinnalisena juba teist korda. Programmi eesmärgiks on tähtsustada lugemist kui silmaringi ja sõnavara arendavat tegevust ning mõnusat vaba aja veetmise vormi.

Lisainfo ja täpsemad juhised veebiaadressil http://www.keskraamatukogu.ee/lasteleht, e-posti aadressil laste@tln.lib.ee ja telefonil 683 0914.

Oma raamat.jpg

Allikas: Tallinna Keskraamatukogu

Samal teemal: