Täna stardib TTÜ Mektory Startup konkurss tudengitele auhinnafondiga 25 000 eurot


Avaldaja:Madli Leikop30. November 2015

Täna toimub tudengimeeskondadele suunatud TTÜ Mektory Startup konkurss 2015. Kõige enam on konkursile saadetud äriideid uute online-kauplemiskeskkondade valdkonnas, samuti on palju teenuste, rohetehnoloogia, toidutehnoloogia ja tervishoiuga seotud ideid.

 On ka ideid sotsiaal- ja mänguvaldkonnast.

TTÜ Mektory Startup konkursi eesmärgiks on aidata tudengitel alustada ettevõtlusega ning oma ideid ellu viia. Konkursi peaauhind on reis Silicon Valleysse, parimatele startup-ideedele on auhindu kokku 25 000 euro väärtuses.

Võrreldes eelmise aastaga on kolmekordistunud konkursil osalevate meeskondade arv. Kuuendat korda toimuval konkursil osaleb 58 rahvusvahelist tudengimeeskonda. Tudengeid on Eestist, Soomest, Prantsusmaalt, Albaaniast, Gruusiast, Ukrainast, USAst, Nigeeriast, Saksamaalt ja teistest riikidest.

30. novembril kell 10.00-16.00 toimuvad TTÜ Mektory Energia Stuudios eelvoorud. Konkursi kulminatsioon saabub kell 17.00, mil 15 parimat meeskonda tutvustavad oma ideid tunnustatud rahvusvahelisele žüriile, kuhu kuuluvad Riivo Anton (investor, Wiser Financial Advisors), Andrei Korobeinik (investor, EstBAN), Marek Kiisa (investor, Astrec Invest), Andrus Oks (investor, investeeringute haldur SmartCap), Eamonn Carey (investor ja mentor, Tech Stars London), Christopher Holtby (Ühendkuningriigi suursaadik Eestis), Tauno Otto (professor, TTÜ mehaanikateaduskonna dekaan) ja Jaak Raie (Tallinna Teaduspark Tehnopol juht).

Mektory Startup konkurssi toetavad Euroopa Innovatsiooniakadeemia, Tallinna Ettevõtlusamet ja Tallinna Tehnikaülikool.

Allikas: TTÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: