Maleõpetus kooli - võimalus austada malemeistrit


Avaldaja:Madli Leikop02. Detsember 2015

7. jaanuaril 2016 möödub 100 aastat malesuurmeister Paul Kerese sünnist. Selle päeva tähistamiseks võiks koolides 2016. aasta talvisel koolivaheajal korraldada malevõistlused, kus osaleksid õpilased, õpetajad ja kooli vilistlased.

Loo ja fotod saatis koolielule malesõber ja ajakirjanik Heino Laiapea.

Veidi rohkem kui kuu enne Paul Kerese 100. sünniaastapäeva on maleõpetus meie koolides hoogu sisse saamas. Esimesed pääsukesed, kus plaanid peetud ja maleõpe algamas, on Pühajärve Põhikool Valgamaal,  Mõniste Kool Võrumaal ja Valtu Põhikool Raplamaal.

Detsembrikuu jooksul jõuavad ka teised koolid  ühineda, et 7. jaanuaril saaksid koolides kõik õpilased pinginaabriga maletada, austades niiviisi meie male suurmeistrit Paul Kerest. See on vabatahtlik tegevus ja sõltub õpetajate ja õpilaste heast tahtest.

Praegusel maleõppel on kolm rosinat. Äsja jõudis raamatulettidele Jaak Kõdari laste mõtlemise ja male raamat "Pupsik", mis on hea abimees malega tuttavaks saamisel. Teiseks kogub Eesti Rahva Muuseumi pildiait ühisest malemängust fotosid. Fotod saab üles laadida   http://pildiait.erm.ee/category/maleta-naabriga/
Nii saavad tänased õpilased ka veerandsajandi pärast muuseumis vaadata pilte sellest, kuidas nad koolis maletasid. Kolmandaks saab selgeks tore mäng - male.

B 35_1.jpg

Need koolid, kus 7.jaanauril kestab talvevaheaeg, võiksid maletada 11. jaanuaril.

Rahvusvaheline Maleföderatsioon (FIDE) kuulutas 24. novembril  2016. aasta Paul Kerese aastaks.
Ühismaletamine koolides on üks osa rahvusvahelisest Paul Kerese aastast.

Head maletamist!

Samal teemal: