Valgamaa Kutseõppekeskuses on päkapikkudel kaheksa ametit


Avaldaja:Madli Leikop09. Detsember 2015

Kutsekoolid korraldavad lahtiste uste päevi, mis on eelkõige suunatud 9. klasside lõpetajatele. Valgamaa Kutseõppekeskus otsustas oma tegemistesse kaasata huvilisi laiemalt. Omanäolise Päkapikumaa kaudu tutvustatakse koolis õpetatavaid ameteid lasteaialastele ning noorema astme kooliõpilastele.

Loo autorid on Valgamaa Kutseõppekeskuse õppedirektor Hiie Taniloo ja koolitusjuht Kristel Unt.

Päkapikumaa kannabki nime „Päkapiku 8 ametit“.

Idee sündis varakevadel, reaalsete tegevustega alustati õppeaasta alguses. Õpetajate, õpilaste ning kooli töötajatega koostöös loodi kooli kolmandast korrusest tõeline muinasjutumaa. Praktikatundides valmistati päkapikumaa jaoks maju, mänguraha, päkapikumaa sildid. Tisleri eriala õpilased lõikasid välja 300 puust jõuluvana näoga kuju ning koka eriala õpilased küpsetasid 1800 piparkooki, mida külastajad kaunistada saavad. Kunstitundide raames valmistati ehted ning värviti päkapikumajad. „Mida kaunimaks päkapikumaa muutus, seda suuremaks muutus ind ja tahe teha kõike täiuslikult,“  kommenteerib ürituse eestvedaja, koolitusjuht Kristel Unt.

IMG_5484.JPG

Tänu toetajatele sai kool päkapikumajade valmistamiseks vineeri ning 35 ilusat kuuske, kuuele neist valmistasid ehted linna lasteaedade lapsed.

„Peale päkapikumaa lõplikku valmimist olid kõik asjaosalised tulemusega väga rahul ning oodata jäi ainult väikeste külaliste emotsioone,“ meenutab Unt.

IMG_5184.JPG

Päkapikumaa tegevused koosnevad õpetlikest töötubadest, mis annavad ülevaate meie koolis õpetatavatest erialadest. Tegevustesse on kaasatud kooli õpilased, kes on kehastunud päkapikkudeks. Nii saavadki lapsed pankurpäkapiku käest mänguraha, millega saab sooritada sisseoste. Tervisepäkapikud õpetavad väikestele külalistele kätepesu, kokapäkapikkude juures on võimalik šokolaadiglasuuriga liimida kokku piparkoogist kuuseke ning see kaunistada. Koka töötuba on saanud väga populaarseks, eriti tuhksuhkrust  lume raputamine piparkoogile. Õmblus-, puidu- ja autopäkapikkude juures saavad lapsed joonistada, lõigata nööri ning proovida päkapikumajas haamriga paku sisse naela löömist. Ehituspäkapikkude juures on võimalus tutvuda erinevate tööriistadega, kaunistada puidust kuubik, mis hiljem liimitakse lumememmele. Logistikapäkapikkude majas antakse ülevaade logistikast, mis see on ja kuidas see käib. Seal pakendatakse turvaliselt kõigile külalistele pakikesed päkapikumaal tehtud asjadest.

IMG_4801.JPG

Päkapikumaa lõpeb Jõuluvana tervitustega, kes edastab need lastele Skype´i videokõne teel. Jõuluvanale helistamine paneb laste põsed õhetama ja puudutab ka täiskasvanud, kes õpilasi saadavad.

Valgamaa Kutseõppekeskuses on Päkapikumaa külastajaid vastu võtnud 1. detsembrist. Pühapäev, 13. detsember on mõeldud külastuseks linnarahvale ning eelkõige peredele. „Soovime teha tihedamat koostööd kogukonnaga, et meist rohkem teataks. „Päkapiku 8 ametit“ aitab meie kooli tutvustada ka nendele, kes väga sageli meie koolis ei käi,“ ütleb  Valgamaa Kutseõppekeskuse õppedirektor Hiie Taniloo.

IMG_4542.JPG

Kooli direktor Margus Ojaots on saavutatud tulemusega rahul: «Mõte on selles, et me ei tegeleks ainult üheksanda klassi lõpetanutega. Peaksime juba maast madalast hakkama lastele selgeks tegema, et oskustöölise amet ei ole mõttetu. Seda saabki teha kõige paremini sarnaste tähtsündmuste kaudu. Tegelikult tuli juba aasta tagasi mõte teha jõuluüritus, kus väärtushinnangutel oma koht. Tahaksime selle muuta traditsiooniks. Igal aastal muidugi tuleks välja mõelda midagi veidi erinevat.»

Fotod: Valgamaa Kutseõppekeskus.

Samal teemal: