Kui mihklipäeval on puud veel lehtes, siis on nad jüripäeval jälle lehtes. Mihklipäeva öösel kasvab kapsas veel villase lõnga katki.
September Eesti Vabaõhumuuseumis:
* Meistrikursused - kiviaiad: 4.-5. sept ja katused:11.-12. sept. Oodatud on kõik, kes huvitatud vanadest töövõtetest ja soovivad omandada uut vilumust oskustes, mida tundsid meie vanaisad ja vanaemad. Kursustele registreerumine: elo@evm.ee; tel 53 44 4769.
* Sügisene talupäev 9. sept - teada saab, milliseid sügistöid tegid vanad eestlased, mida sõid ja mida jõid, millest mõtlesid…
* Suur leiva- ja kartulipäev 12. sept - teeme põrandaleiba, kiislit, suhkrukringlit, soome leiba, rukkiveini ja koduõlut. Avatud on Kartuliakadeemia ja maheõu. Toimub suur sügislaat. Lastele meisterdamine ja teatrietendused. Esinevad Villu Veski, Kihnu Virve jpt. Toetavad: Eesti Põllumajandusministeerium, Eesti Mahepõllunduse SA, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Toit, Eesti Leivaliit, Eesti Kulinaaria Instituut.
* Nuki talus saab kuni 19. septembrini näha ja õppida käsitööd:
30. aug–5. sept muhu pättide valmistamine
6.–12. sept värviline tikand, madalpiste ja sidepiste
13.-19. sept külmsepis
* Sassi-Jaani talus esinevad 28., 29. aug ja 4., 5. sept kl 11 Rahvakunstiselts Leigarid.
* Näitused - Kolu kõrtsi talli all fotonäitus „Kes koputab su uksele“. Sassi-Jaani talus on avatud Eesti maa-arhitektuuri püsinäitus, Pulga talu rehealuses toolinäitus „Olge head, istuge!“.
* Koduloomad muuseumis: Pulga talus notsud, Sepa talus lambad, Köstriasemel uhkeldab kukk oma kolme kanaga, kass Hanno koduks on Kuie kool. Meil elab ka kolm hobust - hobuvankriga saab sõita iga päev kl 10-16. Muuseumi territooriumil võib kohata ka põtru, metskitsi, metssiga, rebaseid, jäneseid, kährikuid jt metsaelukaid, kuid neile lähedale ei tasu minna.
* Looduse õpperada on tore läbida nii jalgsi kui ka jalgrattaga. Kui omal ratast kaasa võtta ei ole, siis muuseumist saab seda laenata!
* Koduste roogadega kostitab Kolu kõrts. Ehedat Eesti käsitööd ja toredaid kingitusi leiab muuseumi käsitööpoest.
Kuni 28. augustini oleme avatud iga päev kella 10.00-20.00, 29. septembrist algab muuseumi talvehooaeg ja külastajaid ootame iga päev kella 10.00-17.00. Mihklipäeval, 29. septembril on muuseumisse sissepääs tasuta!
NB! Lõikuskuu viimaseks ürituseks on sel pühapäeval, 29. augustil toimuv MUHU päev. Muuseumi külaväljakul esinevad Muhu saare Külasema Külaseltsingu kapell, mees- ja naisansambel, rahvatantsijad. Kauneimaid laule Muhumaast laulab Ivo Linna. Jüri-Jaagu talus saab maitsta muhu mett ja Eemu veski leiba. Jaagu talus toimetavad käsitöömeistrid - roosime ja tallutame pätte, teeme puutööd. Näputööd saab imetleda ja soovi korral endalegi soetada. Kõik on oodatud!
Eesti Vabaõhumuuseum
Lisatud 31. augustil 2010



