Detsembri uued töövahendid Koolielus


Avaldaja:Laura Vetik08. Jaanuar 2016

Detsembris saadeti Koolielu portaali neli juhendit (Quizizz, Dotstorming, Open Sankore, Office 356), millega saab lähemalt tutvuda 12. jaanuaril toimuval veebiseminaril.

Autor: Ingrid Maadvere, Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog

Uueks ja põnevaks vahendiks on Quzizz, mis kindlasti õpetajate ja õpilaste hulgas populaarseks muutub. Tegemist on testide ja viktoriinide loomise keskkonnaga, mis töötab hästi ka nutiseadmetes. Teste saab luua ise või kasutada ja muuta teiste loodud teste. Testides saab kasutada valikvastustega küsimusi ning lisada küsimustesse pilte. Teste jagatakse koodi abil ning täitmine võib toimuda reaalajas või kodutööna. Juhendid keskkonna kasutamiseks on loonud Mare Hallop.

Dotstorming’u juhendi autoriks on Tiia Salm. Dotstorming on veebikeskkond, kus saab luua veebitahvleid, mis töötavad ka nutiseadmetes. Lisaks tekstile saab tahvlile lisada ka pilte. Eriti hästi sobib keskkond ajurünnakuteks, sest igale postitusele saab lisada kommentaare ja hääli ning on võimalus ka reaalajas vestelda. Tahvlile lisatud postitused on anonüümsed ning kui töö valmis, saab tahvli lukku panna, et keegi enam midagi muuta ei saaks. Tahvli jagamine toimub lingi või e-maili teel.

Interaktiivsed tahvleid on koolides palju ning kõigil neil on ka oma tarkvara. Open Sankore on väga hea avatud lähtekoodiga programm, mis sobib kõikidele tahvlitele. Kui koolis on väga palju erinevaid tahvleid, siis see programm teeb õpetajate jaoks elu lihtsamaks, sest ei pea kõiki erinevaid programme ära õppima. Olemas on kõik tavapärased interaktiivse tahvli tarkvara omadused: joonistamine, trükkimine, lehekülgede ja failide lisamine, salvestamine jne. Ülevaate tarkvarast on loonud Marika Anissimov.

Office 365 on pilvepõhine MS Office’i kontoritarkvara rakendus, mille abil saab luua ja jagada erinevat tüüpi dokumente. Lisaks sisaldab rakendus postkasti ja kalendrit ning on kasutatav mistahes operatsioonisüsteemis. Erinevatele kasutajatele on erinevad hinnapaketid. Põhjaliku juhendi on loonud Katrin Uurman.

Lähemalt saab kõigi vahenditega tutvuda veebiseminaril „Koolielu uued töövahendid detsembris“, mis toimub 12. jaanauril kell 19.00-20.00. Registreerumine: https://docs.google.com/forms/d/1zaHCNGltzYJAUIKHC5apBfBlEnOhO_h-3BYy0bkIdRc/viewform.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet