Nädala äpid: eneseabi äpid


Avaldaja:Eva Palk01. Veebruar 2016

Neli eestikeelset nutitelefoni äppi, mis on head abivahendid vaimse tervise probleemide lahendamisel, on välja valinud inimeseõpetuse ainemoderaator Eva Palk.

Ära tee! on eneseabi äpp, mis aitab vaigistada enesevigastamise tungi ning pinget lõõgastuse abil maandada. Äpp on spetsiaalselt välja töötatud noortele, kes tunnevad vajadust psühhoterapeudi toetavat häält kuulda hetkedel, mil teraapiaseanss on kaugel ning kellaaeg terapeudile helistamiseks ebasobiv. Just sellistel oma muremõtetega üksijäämise hetkedel tundub abi olevat kõige kaugem. Äpp aitab selle lähemale tuua.

Tee nii! on eneseabi äpp, mis sobib enesetapumõtete leevendamiseks ja ennetamiseks juhul, kui risk neid mõtteid teoks teha pole suur. Äpp pakub pika nimekirja meeldivatest tegevustest, mis võimaldavad tunda end elavana ja kogeda midagi positiivset just praeguses ajahetkes.

Deprest vabaks! on eneseabi äpp, mis aitab toime tulla kerge ja mõõduka depressiooniga. Depressiivsel inimesel on kalduvus näha maailma tumedamates värvides ning tõlgendada täiesti tavalisi olukordi endale ebasoodsate või isegi ohtlikena. Selline negatiivne mõttemuster hoiab inimest kinni depressiooni nõiaringis, millest väljuda aitab niisuguste mõtete kahtluse alla seadmine ning muutmine – asendamine positiivsemate mõtetega.

Une monitor on eneseabi äpp, mis aitab sul oma unemustrit ja une segajaid tundma õppida ning neid vajaduse korral muuta. Äpp töötab päeviku põhimõttel, kus saad ise teha iga päev sissekande oma une kohta ning vaadata, kuidas sinu unekvaliteet ajas muutub. Oma tunnetuslikke unekvaliteedi hinnanguid ajas muutumas nähes hakkad sa looma seoseid enda eluviisi valikute ja unemustri vahel. 

Sobivad Android ja iOS seadmetele.

Info pärineb veebilehelt http://enesetunne.ee/, kus on palju infot vaimse tervise kohta noortele, lapsevanematele, õpetajatele jt spetsialistidele.

Äppide tutvus: http://enesetunne.ee/app/ 

Eva Palk, Koolielu inimeseõpetuse ainemoderaator 
 

Haridus- ja Noorteamet