Tallinna Ülikoolis toimub seminar „Õppeainete lõiming“


Avaldaja:Laura Vetik19. Veebruar 2016

20. veebruaril korraldab ühendus Loovharidus seminari „Õppeainete lõiming“. Lisaks põnevatele ettekannetele on huvilistel võimalus osaleda töötubades, kus saab arutleda erinevatel õppetöö lõimimist puudutavatel teemadel.

Näiteks arutletakse, mis on lõimitud õpe, milliseid väljakutseid see kaasa toob ja kui reaalne on seda õppetöös saavutada. Antakse ka praktilisi soovitusi lõimimise teostamiseks ning erinevate koolide esindajad tutvustavad läbi viidud lõimumisalaseid tegevusi. Ettekannetega esinevad teiste seas Kiviõli 1. Keskkooli, Eesti Rahvusvahelise kooli ja Tallinna Vaba Waldorfkooli esindajad.

Tallinna Ülikooli loovusõpetuse dotsent Eda Heinla osutas, et lõimimise põhiküsimus on, kuidas kujundada üldisemaid pädevusi ja õpetada selliseid olulisi teemasid, mida ükski õppeaine eraldi ei käsitle. Algatuse Huvitav Kool ühiskondliku nõukoja liige Krista Saadoja tõi välja, et võtmesõna on õpetajate koostöö ja lõimingu jõulisem propageerimine ja rakendamine. „Teoreetiliselt on õpetajad lõimingust teadlikud, kuid mingil põhjusel ei rakenda oma teadmisi,“ lisas ta.

Töötubades viiakse läbi praktilisi harjutusi, et edendada koostööd ja saada ettekujutust koostööd puudutavate probleemide põhjustest ja nende lahendamise võimalustest. Lisaks tutvustatakse õppetöö lõimimise näidet ajaloo, kunstiajaloo ning eesti keele ja kirjanduse kursuste ühendamisel, antakse soovitusi lõimingu teostamiseks ja tutvustatakse ainete integratsiooni võimalusi Ühendkuningriikide näitel.

Üritus leiab aset Tallinna Ülikoolis (Narva mnt 27, ruum A-222). Ettekanded toimuvad kell 11-13.30, mille järgselt on võimalus osaleda töötubades kell 14.15-17.30 (Narva mnt 25, IV korrus). Seminar toimub koostöös algatusega Huvitav Kool ja TLÜ Haridusinnovatsiooni keskusega. Tutvu täpsema päevakavaga, loe ettekannete lühitutvustusi ja registreeri seminarile Loovhariduse koduleheküljel. Seminaril osalemise tasu on 15€. 

Allikas: Tallinna Ülikool

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet