Gustav Adolfi Gümnaasiumi 12. klassi õpilased tegid ajaloofilme


Avaldaja:Madli Leikop23. Veebruar 2016

Gustav Adolfi Gümnaasium asutati 1631. aastal ning tegemist on Eesti vanima järjepidevalt tegutseva gümnaasiumiga. Sellises koolis peab lihtsalt rääkima ajaloost ja sellest lähtuvalt said 12. klasside õpilased ülesande teha üks film oma koolist.

Loo autorid on GAGi ja HITSA haridustehnoloog Ingrid Maadvere ja GAGi 12.b klassi õpilane Silver Kera.

Mõnes mõttes võib seda pidada ka lahkumiskingituseks, lõpetavad need noored ju kevadel kooli.

Valmis sai hulk väga põnevaid filme, mida edaspidi saab kasutada kooli ajaloost rääkides, kuid mis kindlasti pakuvad huvi ka laiemale vaatajaskonnale. Järgnevalt väike ülevaade viiest kõige paremast filmist.

Päris pika filmi „Gustav Adolfi Gümnaasiumi võimlamaja“ said valmis Hendrik Mölder, Mihkel Pajumets, Karmen Kikas ja Maria Järva. Koolil on mitu erinevat põneva ajalooga hoonet. Ka võimlamajal on oma lugu ning filmile lisavad väärtust intervjuud spetsialistidega. Vaata filmi siit:

Gustav Adolfi Gümnaasiumi kõrval on kirik, mis kunagi oli kooliga seotud, kuid kuhu tänapäeval nii lihtsalt enam kooliõpilane sisse ei saa. Tänu filmile “Kiriku lugu” saavad kõik selles uhkes hoones ringi vaadata ning aimu, milline on olnud kiriku ajalugu ja seos kooliga. Filmi autorid on Liisa Johanna Lukk, Katariina Mustasaar, Neit-Eerik Nestor, Hanna-Liisbeth Lumi. Vaata filmi siit:

Väga selge ja ülevaatliku filmi tegid Merily Jensen, Dajana Kask ja Alfred Georg Klamas. Film „Gustav Adolfi Gümnaasium II maailmasõja päevil“ räägib sellest, milline oli siis kool, ja kes seal töötasid. Palju on põnevat pildimaterjali ja intrigeerivaid lugusid. Vaata filmi siit:

Gustav Adolfi Gümnaasium on olnud sajandeid poistekool ning tüdrukud jõudsid sinna alles hiljuti. Marten Metsniit, Helerin Saarma, Kert Tali ja Karl-Joosep Volmerson näitavad, kuidas see juhtus oma filmis “Tüdrukute tulek põlisesse poistekooli”. Vaata filmi siit:

Kohe on tulemas vabariigi aastapäev ning sellel puhul sobib kindlasti vaadata filmi „Koolipoisid Vabadussõjas – Elmar Nerepi lugu“. Filmi autorid on Mihkel Kaarel Raidal, Karl Kink, Richard Ott Leitham, Robert Martin ja Ra Martin Puhkan. Samuti on kaasatud hulk teisi õpilasi, kelle osalemine aitab luua tõelise Vabadussõja-aegse meeleolu. Tegemist on meisterlikult teostatud mängufilmiga, mis paneb kaasa elama ja kaasa mõtlema. Vaata filmi siit:

"Filmide loomine kooli rikkast ajaloost 12. klassi vältel oli tõeliselt uudne idee. Tänu toetavale formaadile, kus me pidime erinevates etappides oma progressi tutvustama, oli meil võimalik töökoormus jaotada vastavalt ning tähtaegadega ei olnud mingisuguseid probleeme. Kindlasti andis ajaloofilmide tegemine meile enne lõpetamist viimase korraliku õppetunni meeskonnatööst ja ajaplaneerimisest. Lisaks arendas see ka loomelist külge, eriti just videovaldkonnas, mida gümnaasiumiastme õpilastelt harva nõutakse,” avaldas oma mõtet õpilane Silver Kera.

Avafoto GAGi kodulehe galeriist. Aktus 1. septembril 2014.

Samal teemal: