Uued töövahendid Koolielu portaalis


Avaldaja:Laura Vetik29. Veebruar 2016

Veebruaris lisandus Koolielu portaali neli uut juhendit (Bingo Baker, Triventy, AZ Screen Recorder, Bouncy balls). Koolielu töövahendeid tutvustatakse ka tasuta veebiseminaril 7. märtsil.

Autor: Ingrid Maadvere, Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog

Bingo Baker’i juhend oli juba enne Koolielu portaalis olemas, kuid Tuuli Koitjärv tegi uue, sest keskkond on veidi muutunud. Keskkonnas saab luua bingomänge ning uues versioonis saab lisada ka pilte. Bingo Baker’il on ka tasuline versioon. Tasuta versioonis saab välja printida kaheksa mänguvälja. Lisaks väljaprinditavale mängule saab luua ka online-mänge, mida saab mängida näiteks iPADiga. Valmis mänge on võimalik lihtsalt kloonida.

Urve Jõgi on teinud juhendi testide loomise keskkonnale Triventy. Triventy’s saab koostada kuni nelja valikvastusega küsimusi. Küsimustele võib lisada pilte ning määrata, kui kaua on aega vastamiseks. Õpilastel on mugav kasutada nutiseadmeid testile vastamiseks. Mängu alustamiseks annab õpetaja mängijatele koodi. Huvitav on see, et mängimisel on võimalik kasutada kolme „õlekõrt“ – vaadata, kuidas teised on vastanud, kasutada 50/50 varianti või lugeda vihjet. Kõige kiiremini vastaja teenib boonuspunkte.

Järgmiseks põnevaks vahendiks on AZ Screen Recorder, millega on võimalik salvestada Android seadmete ekraani. Äpp on tasuta ja valmis ekraanisalvestuse saab hiljem üles laadida Dropbox’i, YouTube’i, Google Drive’i või mõnda teise keskkonda. Juhendi koostas Katrin Uurman.

Viimane vahend Bouncy balls on mürameeter. Tegemist on veebipõhise keskkonnaga, kus pallid hakkavad hüppama, kui arvutiga on ühendatud mikrofon ning heli muutub valjemaks. Mürameetri abil on hea õpilastele meelde tuletada, et nad ei räägiks liiga kõvasti.

Lähemalt saab kõigi vahenditega tutvuda veebiseminaril „Koolielu uued töövahendid veebruaris“, mis toimub 7. märts kell 19.00-20.00.

Registreerumine:https://docs.google.com/forms/d/12c29WMv54fx7ALkuIqs-XeE3b_N_6FO-wTK42LaSj8s/viewform.

Samal teemal:

Harno logo