Rahvusvaheline vabatahtliku teenistuse laat


Avaldaja:Laura Vetik29. Veebruar 2016

8. märtsil toimub Tallink Spa & Conference Hotel’i konverentsisaalis rahvusvahelise vabatahtliku teenistuse laat. Korraldajaks on noorte- ja kultuurivahetuse organisatsioon MTÜ EstYES. Üritusel on esindatud pea viiskümmend rahvusvahelist organisatsiooni üle maailma.

Ürituse eesmärk on tutvustada eestlastele vabatahtliku töö võimalusi – töölaagrid, lühi- või pikaajalised projektid ja Euroopa Vabatahtlik Teenistus ning anda soovijatele võimalus vahetult suhelda vastuvõtvate organisatsioonidega. Esindatud on pea 50 organisatsiooni, umbes 40-st erinevast riigist – Keeniast, Nepaalist, Indiast, Jaapanist, Lõuna-Koreast, Filipiinidelt, Mehhikost, Mongooliast, Indoneesiast, Vietnamist. Esindatud on ka Euroopa riigid, kes võtavad enda juures vastu Euroopa Vabatahtlikku Teenistust Erasmus+ programmi kaudu – Hispaania, Prantsusmaa, Saksamaa, Holland, Itaalia, Türgi, Serbia, Island jne.

Ürituse korraldaja on MTÜ EstYES, kes tegeleb Eestis rahvusvaheliste vabatahtlike töömalevate organiseerimisega, Eesti noorte saatmisega välismaale töömalevatesse, erineva pikkusega projektidesse (koolitused, noortevahetused) ja on Euroopa Vabatahtliku Teenistuse saatev, vastuvõttev ja koordineeriv organisatsioon. Aasta jooksul saadab EstYES vabatahtlikule teenistusele umbes 150 vabatahtlikku ja võtab vastu 580 vabatahtlikku.

EstYES asutati 1991. aastal eesmärgiga edendada noorte- ja kultuurivahetust, et paremini mõista inimesi võõrast keskkonnast ning propageerida õiglast ühiskonda. 1995. aastal sai EstYES mittetulundusühingu staatuse. EstYES on Eestis pioneerorganisatsiooniks vabatahtliku teenistusega seotud organisatsioonidele.

Allikas: MTÜ EstYES

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet