Kolm päeva põnevat programmi 5. ülemaailmsel veebikonverentsil saksa keele huvilistele


Avaldaja:Aimi Jõesalu02. Märts 2016

4.-6. märtsini 2016 toimub viiendat korda ülemaailmne saksa keele võõrkeelena veebikonverents DaFWEBKON , mille motoks sel aastal on „Deutsch multimedial erleben“/„Saksa keel multimeediumlikult“.

Veebikonverentsi olulisteks toetajateks on Deutsche Welle, Goethe Instituut, kirjastused Hueber ja Klett-Langenscheidt, IIK, Kultur und Sprache ja IDV (rahvusvaheline saksa keele õpetajate selts). 

Tänavu tutvustatakse konverentsil multimeediumlikult saksa keele õpetamise võimalusi ja  kogemusi – olgu selleks siis kas keeleõppimiskeskkonnad, laulud, interaktiivsed harjutused, videod või liitreaalsus, arvutimängud ja äpid. Esinejaid on kogu maailmast.

Uued on sellel konverentsil posteresitlused (Posterpräsentationen), mida on võimalus käia iseiseseisvalt vaatamas-uurimas ja esitada või saata meilitsi küsimusi esitluse kohta.

Konverentsi viivad endiselt suurest entusiasmist ja mõningate sponsorite toel  läbi veebikon-verentsi eksperdid Angelika Güttl-Strahlhofer, Heike Philp, Nadja Blust.

Viiendat korda toimuv veebikonverents tuleb tõepoolest teile koju kätte! Te istute mugavalt arvuti, süle- või tahvelarvuti ees ja võite veebileheküljele klõpsata ja oletegi tasuta kuulamas! Konverentsil on oma veebilehekülg/http://dafwebkon.com/, kus on võimalik leida kogu info eelnevate ja tänavuse konverentsi kohta. Kui pole võimalik reaalajas konverentsil osaleda, siis on hiljem võimalik kõike ka järelkuulata.
Osavõtt konverentsist on tasuta ja lihtne: klõpsakem lihtsalt programmis antud ruumi veebiaadressile. Üksikasjalikumad nõuanded osavõtuks leiate järgmiselt leheküljelt: http://dafwebkon.com/?page_id=160.

Veebikonverentsi programmi on võimalik vaadata siin: http://dafwebkon.com/calendar/ . Programmi põhjalikumalt uurides võib tõdeda, et konverentsipäevil on tegelikult hommikust õhtuni kuulata väga palju põnevat saksa keele õppimiseks-õpetamiseks.

Tähelepanu tuleks pöörata ajaerinevusele, kogu programm on koostatud Kesk-Euroopa aja järgi.
Ajaerinevuste kohta leiab infot järgmiselt leheküljelt: / http://www.zeitverschiebung.net/de/ .

Ka Eestist on olnud seni nii esinejaid kui ka kuulajaid ja seda ka sel aastal. ESÕS-i on esitlenud konverentsil seltsi esinaine Signe Ilmjärv, oma reaalajas tundidest rääkinud ja koos õpilastega seda demonstreerinud Astrid Sildnik Kose Gümnaasiumist ja enda parimaid praktikaid olen konverentsil jagamas juba viiendat korda.

Niisiis, kellel huvi ja võimalust, kasutagem seda nii mugavat ja tõeliselt tasemel koolitumisvõimalust oma kodust lahkumata!

Aimi Jõesalu, Koolielu saksa keele ainemoderaator

Samal teemal: 

 

 

 

Haridus- ja Noorteamet