Minister Ligi osaleb parima haridussüsteemiga riikide tippkohtumisel


Avaldaja:Laura Vetik03. Märts 2016

Täna ja homme osaleb haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi koos Eesti Haridustöötajate Liidu ja Eesti Õpetajate Liiduga 6. rahvusvahelisel OECD õpetajaameti tippkohtumisel Berliinis, kuhu on kutsutud 21 kõige tulemuslikuma ja jõudsamalt pareneva haridussüsteemiga riiki.

Minister Jürgen Ligi toonitas tippkohtumise eel, et Eesti kool ja õpetaja väärivad kodumaal samasugust tunnustust nagu neile on rahvusvaheliselt osaks saanud. „Õpetajate professionaalsus on nii üldise heaolu kui majaanduskasvu vundament. Muutuv maailm ootab kõigi riikide õpetajatelt kohanemisvõimet tänapäevase õpikäsitusega,“ sõnas minister Ligi.

Tippkohtumisel osalevad maailma ca kahesajast riigist vaid 21 haridusvaldkonna juhtmaa ministrid, õpetajate ametiühingute juhid ning õpetajad, et jagada kogemusi õpetajavaldkonna tulemuslike poliitikate ja parimate praktikate kohta. Eesti delegatsiooni kuuluvad lisaks ministrile ka üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets ja õpetajaosakonna juhataja Kristi Mikiver, Eesti Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri ning Eesti Õpetajate Liidu juhatuse esimees Margit Timakov.

PISA uuringutes häid tulemusi näidanud riikide esindajate vahel toimub kolm ühisarutelu – esimene käsitleb professionaalse õpetaja teadmisi ja oskusi. Teine viise, kuidas õpetamise taset tõsta. Viimane arutelu puudutab küsimust, milliste väljakutsete ees seistakse ja kuidas soovitud muutusi ellu viia.

Minister Ligi kohtub Berliinis ka Šoti parlamendi haridus- ja elukestva õppe ministri Angela Constance’iga, et arutada haridusreformi küsimusi. Teemaks tulevad ka mõlema riigi õpilaste lugemisoskus ja matemaatiline kirjaoskus.

Tippkohtumise teisel päeval on minister Ligil kohtumine Eesti Vabariigi Saksamaa suursaadiku Kaja Taelaga ning käsitöö-kodade keskliiduga (Handwerkskammer Zentralverband des Deutschen Handwerks), mis vastutab ehitus-, tekstiili- ja toiduainetööstuse erialade õpetamise eest.

Allikas: Haridus- ja teadusministeerium

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet