Tallinna Ülikoolis toimub uutmoodi õppimise nädal


Avaldaja:Laura Vetik03. Märts 2016

7.-11. märtsini toimub Tallinna Ülikoolis aktiivõppe nädal, mille eesmärk on tutvustada innovaatilisi ja uutmoodi õppemeetodeid.

Aktiivõppe nädala raames toimub valik avalikke loenguid ja üritusi. Ürituse eesmärk on toetada 21. sajandi õpikultuuri väljakujunemist ja rakendamist Eesti haridusruumis ning toetada ülikooli akadeemiliste töötajate professionaalset arengut ja ülikoolilõpetaja elukestva õppe hoiakute kujunemist.

Aktiivõppe nädal saab alguse esmaspäeval (07.03) toimuva filmiõhtuga. Linastub haridustemaatikat puudutav film, mille üle arutlevad haridusinnovatsiooni keskuse meeskonna liikmed. Lisaks toimuvad nädala jooksul töötoad üliõpilastele, mille teemaks on retk läbi Tallinna ja Eesti ajaloo. Töötoas saab proovida õppimist kasutades interaktiivset lauda, interaktiivset tahvlit ja tahvelarvutit.

Neljapäeval, 10. märtsil toimub paneeldiskussioon teemal “Mida tähendab õppida 21. sajandi ülikoolis? Mida mõistame aktiivse õppimise / aktiivõppe all kõrghariduse kontekstis?". Teemal arutlevad Anni Korts-Laur Eesti Üliõpilaskondade Liidust (EÜL), Tallinna Ülikooli vanemteadur Mihkel Kangur, andragoogika lektor Kristiina Krabi ja professor Mati Heidmets. Arutelu juhib TLÜ arendusprorektor Eve Eisenschmidt.

Aktiivõppe nädalat korraldavad Tallinna Ülikooli üliõpilaskond koostöös haridusinnovatsiooni keskusega, toimuvad üritused on tasuta. Loe lähemalt ja jälgi aktiivõppe nädalal toimuvat ka Facebookis

Allikas: Tallinna Ülikool

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet