Nädala äpp: Memrise


Avaldaja:Kristi Semidor03. Märts 2016

Memrise on mugav mälu treenimise äpp, mida saab kasutada nii arvutis kui ka nutitelefonis. Äppi tutvustab inglise keele ainemoderaator Kristi Vahenurm.

Hetkel võimaldab kuus aastat tegutsenud keskkond õppida 188 keele põhisõnavara kolmel erineval tasemel, kuid võimalik on õppida ka erinevaid nimekirju asjadest, näiteks viia kokku kunstnikud/kirjanikud ja nende teosed.

 

Rakendus võimaldab hästi meelde tuletada sõnu, mida ammu kasutatud ei ole, kuid õppida ka uusi. Näiteks TOEFLi eksamiks valmistumiseks saab valida vastava sõnavarakursuse. Kindlasti võiks äppi tutvustada teismelistele vene keele õppijatele sõnavara rikastamiseks või siis kõigile reisihuvilistele enne pikale teele minekut hädaabi sõnavara omandamiseks.


Töökeeleks on võimalik valida palju erinevaid keeli, seal hulgas ka vene. Ka eestikeelseid kursuseid on võimalik leida valides menüüst "I speak" eesti keele. Näiteks on üks kasutaja loonud vene keele kursuse, teine teinud kokkuvõtte eesti kaladest jne. Ka Võrus ja Põlvas tegutsev Reederi keeltekool on panustanud, samuti on loodud sõnavarakursuseid kindlate õpikute tarbeks.

Tehnilisest küljest kuluvad kindlasti äpi kasutamisel marjaks ära head kõrvaklapid, sest keeleõppematerjal sisaldab palju kuulamisharjutusi. Nutitelefoni aku ja kasutaja silmade säästmiseks võiks soovitada F.lux rakendust, millest ka Eesti meedias palju juttu olnud.


Head mälutreenimist!

Kristi Vahenurm
Koolielu inglise keele ainemoderaator
Tallinna Reaalkooli inglise keele õpetaja


Pilt pärit Memrise avalehelt.

Haridus- ja Noorteamet