Suurima kooliõpilaste robootika finaalvõistluse parim esindab Eestit rahvusvahelisel turneel


Avaldaja:Laura Vetik11. Märts 2016

Märksõnad:

, ,

Kategooriad:Üldharidus

12. ja 13. märtsil kogunevad robootikahuvilised noored üle Eesti Tallinna lauluväljakule robootikavõistluse FIRST LEGO League (FLL) Eesti finaali, mille võitja saab 5000 euro suuruse stipendiumi, et minna mai alguses Eestit esindama rahvusvahelisele turneele Tenerifele.

Nii suurt noorte robootikaüritust pole Eestis varem toimunud ning sellega pannakse punkt hooajale, milleks koolinoored on valmistunud alates oktoobrist 2015.

Maailmas enam kui 290 000 last ühendava robootikavõistluse FIRST LEGO League'i selle hooaja poolfinaalides Tartus, Tallinnas ja Jõhvis võtsid osa 74 meeskonda ehk enam kui 500 õpilast, kes kõik püüdsid vastavalt võistluse teemale „Prügi rännak” leida innovaatilisi lahendusi prügiga seotud probleemidele.

Finaali jõudsid 37 meeskonda Eestist ning meeskonnad Lätist, Moldovast, Rootsist ja Ukrainast. Kahel päeval võistlevad meeskonnad kolmes robotimängu voorus, prügiteemalises teadusprojektis ning meeskonnatöös.

Võistluse projektijuhi, MTÜ Robootika esindaja Heilo Altini sõnul võtavad noored finaaliks valmistumist väga tõsiselt: „Olen kuulnud õpetajalt tagasisidet, et noored töötavad oma projektidega pärast koolipäeva õhtutundideni iseseisvalt ja suure õhinaga ning lahkuvad koolist alles siis, kui koristaja uksi hakkab lukustama.“

Altin kirjeldas, et FLL ei olegi ainult robootikavõistlus. „See on hoolikalt vormitud programm, mis arendab osalejates kõige väärtuslikumaid oskusi – loovust, huvi ja kujutlusvõimet.

Altin kirjeldas, et see programm on madala sisendi, aga kõrge laega. Tema sõnul on see maailmas kõige suurem kooliväline STEM programm (teaduse ja tehnoloogia mõistmine, insenerioskused ja matemaatiline mõtlemine), mis arendab lisaks esinemis- ja meeskonnatöö oskust.

Kahe päeva jooksul võistlevad meeskonnad kolmes robotimängu voorus, prügiteemalises teadusprojektis ning meeskonnatöös. Välja antakse 14 karikat ning kõige suurema saanud meister saab 5000 euro suuruse sõidustipendiumi, et minna Eestit esindama mai alguses Euroopa turneele Tenerifele. „Mina isiklikult pole näinud ühtegi teist üritust, kus laste saavutusi nii energiliselt esile tuuakse ja tähistatakse,“ tõdes Altin.

Eestis korraldab võistlust MTÜ Robootika koos Tartu ülikooliga.

Rohkem infot võistluste kohta leiab http://www.robootika.ee.

Allikas: Tartu Ülikool

Foto: Toomas Huik

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet