TTÜ avatud uste päev 22. märtsil: töötubadesse registreerimine algab täna


Avaldaja:Laura Vetik18. Märts 2016

Täna kell 12 algab registreerimine töötubadesse, mis toimuvad Tallinna Tehnikaülikooli avatud uste päeval. Avatud uste päeval toimub 60 töötuba, erialade mess, avatud loengud ja ekskursioonid instituutidesse, raamatukogusse ning üliõpilaskodusse.

Avatud uste päev on unikaalne võimalus tutvuda Eesti ainsa tehnoloogiaülikooli ülikoolieluga. Päev algab kell 10 ning kestab kella 17ni.

Registreerida saab aadressil http://aup.ttu.ee.

Avatud uste päeval saab ventilatsioonilaboris teha tossuteste, lennutada droone, luua mobiilimängu, tuvastada tekstiilikiude ning konstrueerida seelikut. Samuti arutletakse, mida tähendab valimisea langetamine 16ndale eluaastale. TTÜ Mereakadeemia simulaatorikeskuses saab ise laeva juhtida kas Rotterdami sadamas või Brasiilia rannikul. Tudengimajas on uksed avanud üliõpilaste kultuuri- ja spordiorganisatsioonid.

Venekeelses töötoas saab analüüsida vee kvaliteeti ja hinnata jõevee potentsiaali näiteks hüdroenergia tootmiseks.

Avatud uste päeva avatud loengud on geneetikast, immunoloogiast, lineaaralgebrast ning investeerimisest ja säästmisest.

Avatud uste päeval tutvustatakse Tehnikaülikooli rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse- ja integreeritud õppe erialasid, mida on kokku 50. Millised on sisseastumistingimused? Kes saavad eritingimustel ülikooli sisse astuda? Mida tähendab akadeemiline elu Tehnikaülikoolis? Milliseid stipendiumid on kättesaadavad tudengitele? Milline on TTÜ linnak? Millised on ülikooli üliõpilaskodud ning palju neis elamine maksab? Kuidas veeta vaba aega? Mis ametikohad ootavad TTÜ vilistlasi? Avatud uste päeval saab näha ka paiku, mis tavapäraselt on suletud – näiteks ühiselamutuba. Tehnikaülikoolis on mugav liikuda ka liikumispuudega inimestel.

Tehnikaülikool ootab huvilisi kõikjalt Eestist. Tasuta bussid Narvast, Tartust, Viljandist ja Pärnust toovad huvilised TTÜ linnakusse Mustamäel (ja viivad tagasi), bussidele saab registreerida http://www.ttu.ee/aup

Buss Narvast Tallinnasse teeb peatuse Sillamäel, Jõhvis, Kohtla-Järvel ja Rakveres. Tartu buss peatub ka Puhu-Ristil, Viljandi buss Raplas ja Pärnu buss Märjamaal.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikool

Samal teemal: