Valga Gümnaasium astus kevadesse sule ja säutsuga


Avaldaja:Madli Leikop21. Märts 2016

Valga Gümnaasiumis toimus emakeelenädal. Otsiti kooli tunnuslauset, koostati sõnapüramiide, kirjutati hanesule ja tindiga üles kõik olulised mõtted enne eksameid, lõimiti ajalugu ja eesti keelt.

Loo ja fotod saatis Koolielule Triinu Ugur Valga Gümnaasiumist.

Tegus koolinädal algas emakeelepäevaga, mille auks ja inspireerituna väidetavalt kaunimast eestikeelsest lausest „Sõidan tasa üle silla“ kuulutati 12. r ja 12. m klassis välja kaunilt sisuka Valga Gümnaasiumi tunnuslause konkurss, pidades sealjuures silmas seda, et 1. septembrist 2016 saab Valga Gümnaasiumist riigigümnaasium.

Eesti keelt teise keelena õppivad õpilased koostasid aga sõnapüramiide, millele märkisid need eestikeelsed sõnad, mida kasutavad kõnes ja kirjas kõige rohkem, mida tihti ning mida võiks kasutada rohkem.

Valga1.jpg

Teisipäeval täitus eesti keele klass tindi ja pitsativaha lõhnaga. 12. klassid kirjutasid hanesule ja tindiga motiveeriva lause, mis annaks enne eksameid jõudu ja mille järgi võiks juhinduda ka edaspidi. 11. h ja 11. rk õpilased kirjutasid aga Peet Vallaku novelli „Maanaine“ eeskujul ühe endale väga olulise mõtte. Kirjutatu pitseeriti ka spetsiaalse pitsativaha ja templiga.

valga3.jpg

Neljapäeval sai teoks lõimitud ajaloo ja eesti keele tund. 10. r mängis läbi juba õpitud teemat, sõlmides ajastutruult sule ja tindiga kirjutades kirjaliku lepingu. Ajalooõpetaja Jaan Uudelt näitas sealjuures pilte erinevatest perekondlikest vappidest.

valga4.jpg

Reedel külastas Valga Gümnaasiumit kirjanik Contra ehk Margus Konnula, kes pakkus õpilastele huvitavaid lugusid nii oma elust kui karjäärist, luges luuletusi sääskedest ja kassidest, loodusest ning inimestest. Ühtlasi juhatas Contra esinemine sisse Valga Põhikooli 9. klassi õpilastele mõeldud järjekordse karjääripäeva. Karjääripäev „Karjäär ja humanitaar“ pakkus õpilastele sule ja tindiga kirjutamise ja palvelipu tegemise õpitube. Katre Kikkas pidas loengu soorollidest ning Valga Gümnaasiumi direktor jagas näpunäiteid, kuidas teha ideaalset lipsusõlme.

valga2.jpg

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet