Tule eTwinninguga tutvuma!


Avaldaja:Laura Vetik24. Märts 2016

Õpetajad on oodatud tutvust värskendama üleeuroopalise õpetajatevõrgustikuga eTwinning! eTwinningu portaalis on hiljuti toimunud palju muutusi - õpetajate käsutuses on eTwinning Live, uuenenud Twinspace pakub aga paremaid võimalusi eri riikide õpilaste koostööks.

eTwinning Live’is saavad õpetajad reaalajas suhelda ja oma professionaalset võrgustikku arendada. Õpetajate käsutuses on videokonverentsi töövahend (Adobe Connect 9) veebiürituste korraldamiseks, olgu selleks arutelu väiksemas grupis või hoopis videokonverents kuni 100-le osalejale. Samuti on õpetajatel võimalus osaleda teemapõhiste võrgustike ehk Gruppide töös. Kasutajate omavahelisse suhtlemisse on lisandunud sotsiaalvõrgustiku elemente, mis aitab hoida kolleegide tegemistega kursis.

Uuenenud on ka projektitöökeskkond Twinspace, projektitöö läbiviimisel saab videokonverentsi kaudu õpilastele veebikohtumisi korraldada ja reaalajas näiteks kaks Euroopa eri riikides asuvat klassiruumi ühendada. Olgu öeldud, et eTwinningu kaudu on  nüüd võimalik ka ainult Eesti koolide vaheline koostöö.

eTwinningu võrgustikus ringlevad ideed innustavad õpetajaid katsetama uusi õpetamismetoodikaid ja arendama rahvusvahelist koostööd oma koolis. Lisaks veebipõhistele projektidele toetab eTwinning ka teisi Erasmus+ programmi tegevusi.

Kutsume teid veebipõhisele tutvumisringile eTwinning portaali, kaaslasteks sellel teel on eTwinningu eksperdid Mari Tõnisson ja Varje Tipp. Oleme kavandanud selle tutvumisringi ajavahemikule 28. märts-24. aprill 2016 ja üles ehitanud e-koolitusena, toimumiskohaks eTwinning Live grupp eTwinningu veebikursus https://groups.etwinning.net/11424/home.

Palume kõigil, kes soovivad kursuse läbida täies mahus, registreeruda tunnistuse saamiseks HITSA koolitusveebis: https://koolitus.hitsa.ee/training/520.

Tunnistuse saamiseks on vajalik ära teha koolituse käigus antud praktilised ülesanded. Kes soovib kaasa lüüa vaid osaliselt, neil palume eTwinningu portaali kaudu ühendust võtta Varje Tipi või Mari Tõnissoniga, kes teid gruppi liidavad.

Lisainfoks:
eTwinning koolitused kevad 2016
http://innovatsioonikeskus.ee/et/etwinning-koolitused-ja-rahvusvahelised-oppimisuritused.

Eesti õpetajate eTwinningu grupp Facebookis
https://www.facebook.com/groups/510576889073244/.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet