Tervist täis klassitoad Paikuse Põhikoolis


Avaldaja:Eva Palk28. Märts 2016

18. märtsil toimus Paikuse Põhikoolis tervisetöötubade päev. Kuigi rahvusvaheline tervisepäev seisab kalendris alles 7. aprillil, otsustati Paikusel seda õppeveerandi viimasel päeval ette tähistada. Ettevõtmisest on kujunenud hea traditsioon.

Loo autor on Sirje Suurevälja, Paikuse Põhikooli inimeseõpetuse õpetaja, kooli tervisenõukogu liige.

Päeva esimese kolme ainetunni ulatuses toimusid kogu kooliperele (484 õpilast) töötoad, mis kantud tervislikust eesmärgist. Iga õpilane sai ennast eelnevalt meelepärastesse töötubadesse ise kirja panna. Ja mis olekski veel vahvam, kui ise omale tunniplaan koostada, kus tavapäraste eesti keele, matemaatika ja loodusõpetuse asemel seisaks näiteks sellised tunnid: eksootilised maitsed, tea party, sulgpall jne. Nii tegutsesidki tervisepäeval õlg õla kõrval näiteks I klasside juntsud koos III kooliastme õpilastega. Kokku pakkus erinevaid tegevusi 29 töötuba kolmel korral.

Huvitavat tegevust pakkusid nii oma kooli õpetajad kui ka külalised väljastpoolt maja. Oli praktilist tegevust (tervisliku toidu valmistamine, esmaabi andmise õppimine kiirabitöötajate juhendamisel, muusikateraapia, saviteraapia, kunstiteraapia), sportlikku ajaveetmist (matkad ja maastikumängud, sportmängud, jõutreeningud, jooga, enesekaitse, karate), aga ka loenguvariandis huvitava teabe omandamist (3D inimkeha demonstratsioon, stressiga toimetulek, õpimotivatsioon, tervislik toitumine ja eluviis), viktoriine ja palju muud.

Kasulikke õpetusi jagasid ka külalised Päästeametist ja Politseikoolist. Ürituse läbiviijad, Paikuse kooli tervisenõukogu liikmed olid väga tänulikud just väljastpoolt kooli esinema tulnud lektoritele, kes leidsid aja ja võimaluse kooliõpilastele oma teadmisi ja oskusi edasi anda. Lektorite hulgas oli näitlejaid, politseinikke, koolitajaid, treenereid ja mitmete teiste elualade esindajaid.

Sellel päeval kihasid koolimaja kõik ruumid klassitubadest spordihooneni tervislikust tegevusest. Askeldamist jagus õuegi. Ja põnevust jätkus. Nii saadi näiteks proovida kõiki meie kaubandusvõrgus pakutavaid eksootilisi puuvilju, mis oma võõrapärasuse tõttu tavaliselt meie toidulauale ei jõuagi, ja omandada oskusi, kuidas neid süüa. Õpilaste sõnul olid mõned neist ikka väga võõra lõhna ja imeliku maitsega.

Tervisetöötubade päev õppeveerandi viimasel päeval oli heaks lõõgastavaks, aga ka õpetlikuks stardiks koolivaheajale, mille jooksul ennast tervislikult välja puhata ja energiat koguda.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet