Tehnoloogiapäeval möllavad 3D Hullud


Avaldaja:Madli Leikop20. Aprill 2016

23. aprillil Kultuurikatlas toimuv HITSA tehnoloogiapäev võtab tegevuste rohkusega silme eest kirjuks. Teiste seas aitab päeva õnnestumisele kaasa Loo Keskkooli õpilasfirma 3D Hullud, kelle puhul ükski idee ei ole 3D-printimiseks liialt ulmeline.

Päev algab kell 10.30, päeva juhib Jüri Muttika. Kohe alguses saab juhtida asju mõtte jõul: Garage48 Health Tech tiim demob ajuskännerit. Samas tutvustab teisal MagCab uudset telefonilaadimise tehnoloogiat. Siis saab oma silmaga satelliiti kaeda: EstCube seletab lahti kosmoseriik Eesti loo. Reach-U staelliidikaartide abil näeb maailma kõrgelt õhust. Rakett 69 lendab tehnoloogiapäeval mitu korda ja huvilised saavad ise võistelda. Meremuuseum näitab, kuidas robot teeb allveearheoloogiat.

Kõige selle keskel toimetab Loo Keskkooli õpilasfirma 3D Hullud, kelle tegevusala on 3D-printimine ja 3D-printerite kokkupanek, sellist teenust nad soovijatele osutavad. Firmat tutvustab turundusjuht, 11. klassi õpilane Eneli Elias.

Kuidas õpilasfirma sündis ja kes õpilasfirmas tegutsevad?

2014. aastal astusime Loo Keskkooli kümnendasse klassi. Sellega kaasnesid muutused ainekavas, lisandus uus ja algul veidi hirmu tekitav aine - majandus- ja ettevõtlusõpe.  Õpetaja rääkis, et meil on võimalus luua õpilasfirma. Firma koosseis haaras kohe võimalusest saada uusi kogemusi. Ideid, mida oleks võinud edasi arendada, oli mitmeid. 3D-printeri kokkupanemine ning sellega teenuse pakkumine tundus aga kõige põnevama väljakutsena. Nii panimegi kokku esimese printeri. Õpilasfirmasse kuulub neli liiget -  tegevdirektor Kaspar Kaasan, turundusjuht Eneli Elias, haldusjuht Karen Viherpuu ja juhiabi Kristo Kippa. Oleme klassikaaslased ja lahutamatud sõbrad juba viimased üksteist aastat. Nelja erineva isiksusena täiendame üksteist ja moodustame mitmekülgse tiimi.

3D Hullud koosseis.jpg

Miks just 3D ja miks just printimine? Arvutimaailmas oleks ju nii palju muid võimalusi õpilasfirma loomiseks?

3D-tehnoloogiaga tahame tegeleda sellepärast, et see teema on olnud viimastel aastatel küll väga aktuaalne, kuid tavainimesele kauge. Meie missiooniks saigi inimestele kolmemõõtmelise printimise lähemale toomine ja klientide teadlikkuse suurendamine 3D- tehnoloogiast.

Missugune on teie arvates 3D-printimise tulevik – kas tulevikus prindin kodus auto välja?

Meie arvates on 3D-tehnoloogiaga tegelemine tulevikus väga paljutõotav, kuid selleks tuleb lasta tehnoloogial veel veidike areneda. Väga kaugesse tulevikku me näha ei oska, kuid juba homne päev võiks igas Eesti koolis olla vähemalt üks 3D-printer ning sellega tutvumine olla tehnoloogiatunni tavaline osa.

kikilips.jpg

Millega esinete 23. aprillil HITSA tehnoloogiapäeval?

HITSA tehnoloogiapäeval külastage meie boksi! Oodatud on kõik 3D-tehnoloogia huvilised. Tutvustame enda argipäeva. Näitame, kuidas ideest saab joonis ning sellest omakorda valmib plastikust mudel ja laseme soovijatel kõike ise järele proovida.

küpsisevorm.jpg

Õpilasfirmadest on tehnoloogiapäeval esindatud veel Wootie: šikk õpilasfirma tutvustab, kuidas Wootie lipsud džentelmenide kaela jõuavad. Õpilasfirma Cheeset aitab tuunida isiklikku juustukomplekti, Spoony tutvustab oma elegantseid pulgašokolaade.

Lae tehnoloogiapäeva kava alla siit!

Päeva jooksul viiakse läbi lastejooga, digikehalise ja legorobootika tunnid. http://droonid.ee lennutab droone ja Rekato pakub päris pisikestele mänguala kell 10.00-16.00.

Päeva raames toimub HITSA õpilastööde konkursi „Maailmariik Eesti“ finaal. Konkursi finaali pääses ligi 300 õpilast 117 tööga. Digiloovtööde konkursile "Maailmariik Eesti" sai esitada töid kahes võistluskategoorias: Lahe Asi (animatsioon, videofilm, digitaalne õppematerjal või tikkimismasinaga loodud käsitööese) ja ProgeTiiger (arvutimäng, mobiili äpp, elektrooniline muusikapala või 3D-tehnoloogiaga loodud töö).

Finaali pääsenud tööd leiab siit:

ProgeTiigri võistluskategooria tööd

Lahe Asi võistluskategooria tööd

Kohtumiseni tehnoloogiapäeval 23. aprillil Tallinna Kultuurikatlas!

Fotod: erakogu.

Samal teemal: