Narva kevadlaat tuleb taas kindluse hoovi


Avaldaja:Madli Leikop02. Mai 2016

Narva Kutseõppekeskus ja Narva linn korraldavad laupäeval, 7. mail Narva kindluse sisehoovis traditsioonilise, arvult juba 16. Narva kevadlaada.

Laadapäev kestab 10.00-16.00, mille jooksul pakuvad Eesti, Läti ja Leedu kaupmehed ning käsitöölised oma tooteid igale maitsele: istikuid ja taimi, aiakaupu ja kodutarbeid, maiustusi ja lihakraami, suveniire ja käsitööesemeid, tööstuskaupu, riideid, jalatseid ja pudukaupa.

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi on kevadlaat kujunenud tõeliseks kevadekuulutajaks, tuues Narva kindlusse vilka sagina ja kevadiselt värsked ideed.

“Kevadlaat annab kõigile linnaelanikele ja külalistele võimaluse veeta värskes õhus üks meeleolukas päev ja soetada endale, koju või aeda vajalikku kraami. Koolil on korraldajana võimalus tutvustada erinevas vanuses huvilistele õppimisvõimalusi ja anda lisateavet eelseisvatest muudatustest,” rääkis Veidenbaum. “Jätkame ju septembris tööd Narvas kahes õppekorpuses ühendatud kutsekooli koosseisus, mis loob linna elanikele lisavõimalusi õppeks ja täiendkoolituseks.”

Narva kevadlaada peakorraldaja, kutseõppekeskuse peaspetsialist Karen Sukiasyan lisas, et sündmuse teeb eriliseks selle rahvusvahelisus.

“Meie laat on juba aastaid rahvusvaheline, sest lisaks kaupmeestele ja külalistele oleme planeerinud koostööprojektid nii, et partnerkoolide õpilased osalevad meie õpilastega koos laada korraldamisel,” tutvustas Sukiasyan. “Kevadlaadal on praktikal Porto Arvore Kunstide kutsekooli õpilased Portugalist, kes koos meie õpilastega teevad laadast filmi.”

Traditsiooniliselt on laadal kontsert ja meelelahutusprogramm. Päeva jooksul astuvad üles erinevad kollektiivid Narvast, Ida-Virumaalt ja Tallinnast, samuti esinevad Narva Kutseõppekeskuse õpilased. Laadapäeval toimuvad võistlused nii lastele kui täiskasvanutele. Välja loositakse arvukalt kingitusi ja suveniire meie partnerite poolt – Meresuu Hotell & Spa, Toila Spa Hotell ja Noorus Spa. Päeva juhib Aare Rebban. Sissepääs laadale on tasuta.

Allikas: Narva Kutseõppekeskuse pressiteade.

Samal teemal: