Kutsemeistrivõistlused esitavad õppureile uusi väljakutseid


Avaldaja:Madli Leikop03. Mai 2016

Käesoleval nädalal astuvad üleriigilistel kutsemeistrivõistlustel võistlustulle noored ärinduse ja juuksuri eriala õppurid. Erinevate ülesannete seas pannakse proovile ärinduse eriala õpilaste ärikõne pidamise oskused ja noorte juuksurite ajastustiili taju.

Teisipäeval, 3. mail toimub Tallinna Majanduskoolis kutsemeistrivõistlus Äripäevad 2016, kus parima ärinduse spetsialisti tiitli nimel võistlevad seitse neljaliikmelist võistkonda Eesti kutseõppasutustest ja rakenduskõrgkoolidest.

„Tugeva majanduse üheks oluliseks alustalaks on tegutsevad ning toimivad ettevõtted. Just ärinduse õppevaldkonnas koolitatakse tegusaid noori inimesi, kes edaspidises tööelus suudavad luua ja toetada ettevõtte juhtimist,“ kirjeldas ärinduse erialade rolli majanduse arengus Tallinna Majanduskooli ärijuhtimise osakonna juhataja Heli Rannik.

Kutsevõistlus koosneb kahest etapist – esimeses osas pannakse viktoriinil proovile kutseõppurite teoreetilised teadmised ärinduses olulistes valdkondades, nagu näiteks majandus- ja õigusõpetus, majandusarvestus, turundus, organisatsiooni juhtimine jpm.

Teises osas tuleb võistkondadel lahendada ASi RagnSells poolt antud ülesanne jäätmekäitluse ja keskkonnahoiu problemaatikaalal. Lahendus tuleb žüriile esitada viie-minutilise ettekande jooksul ning seejuures hinnatakse ülesande lahenduskäiku, aktuaalsust, innovaatilisust, teostatavust, tasuvust. 

Kutsevõistlusel on esindatud Tallinna Majanduskool, Narva Kutseõppekeskus, Kuressaare Ametikool, Lääne-Viru Rakenduskõrgkool, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Tartu Kutsehariduskeskus ja Järvamaa Kutsehariduskeskus.

Võistlust korraldab SA Innove koostöös Tallinna Majanduskooliga. Võistluse läbiviimist toetavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Neljapäeval ja reedel, 5.-6. mail toimub Tartu Kutsehariduskeskuses juuksuri eriala kutsemeistrivõistlus, kus kutseõppurite oskused pannakse proovile kahes kategoorias.

Parima noore juuksuri tiitel antakse välja kategoorias, kus võistlejail tuleb sooritada kolm võistlustööd – naiste juukselõikus ja soeng, meeste juukselõikus ja soeng ning pidulik soeng pikkadest juustest. Lisaks antakse välja auhindu trendisoengu kategoorias, kus võistlejatel on lubatud näidata loomingulisust new vitange stiilis soengu loomisel. Kõik tööd teostatakse modellidel.

„Lisaks töö tehnikale, viimistluse professionaalsusele ja vahendite käsitsemise oskusele hinnatakse võistlusel ka õppurite nõustamisoskust. Professionaalne juuksur peab oskama kliendile nõu anda, tundma kliendi juukseid ning olema suuteline andma näpunäiteid koduseks juuksehoolduseks,“ kommenteeris võistluse hindamiskriteeriume Kertti Viru, Juuksurite Ühenduse juhatuse liige ja võistlusülesande üks autoreid.

Võistlusel osaleb kokku 15 õppurit Tallinna Tööstushariduskeskusest, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest ja Tartu Kutsehariduskeskusest.

Võistlust korraldab SA Innove koostöös Eesti Juuksurite Ühenduse ja Tartu Kutsehariduskeskusega. Võistluse läbiviimist toetavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Kõikide kutsemeistrivõistluste kulgu ja galeriisid näeb http://kutseharidus.ee facebooki fännilehel: https://www.facebook.com/kutseharidus.ee.

Allikas: SA Innove pressiteade.

Samal teemal: