Uued töövahendid Koolielu portaalis


Avaldaja:Madli Leikop03. Mai 2016

Aprillis lisandus Koolielu portaali neli uut juhendit (Tackk, Baamboozle, Listango ja SimpleSite). Veebiseminar juhendite tutvustamiseks toimub 10. aprillil.

Tackk on keskkond, mis võimaldab lihtsalt luua erinevaid teemakogumikke. Näiteks sobib selline võimalus väga hästi erinevate projektimaterjalide koondamiseks. Ühte kogumikku saab lisada tekste, pilte, videoid, maakaarte jne. Hea on see, et kogumikku saab jagada ka teiste kasutajatega. Juhendi autor on Tuuli Koitjärv.

Mängude loomise keskkondi on Koolielus palju ning aprillis lisandus Tuuli Koitjärve poolt loodud juhend Baamboozle  keskkonna kasutamiseks. Selles keskkonnas saab luua meeskonnamänge, kus saavad osaleda kaks meeskonda ja mida saab mängida ka nutiseadmetega. Ühes mängus on minimaalselt 16 lühivastusega küsimust ning juurde saab lisada  pilte. Soovi korral võib otsida ja mängida teiste loodud mänge.

Tuuli Koitjärv on ennegi loonud juhendeid erinevatele sotsiaalsetele järjehoidjatele. Sotsiaalne järjehoidja võimaldab veebi vahedusel salvestada ning jagada erinevaid linke. Seekord on võimalik uurida lähemalt Listango  järjehoidjat. Nii nagu teistegi järjehoidjate puhul, on ka siin võimalik rühmitada linke erinevate teemade alla. Keskkonda saab kasutada inglise ja hispaania keeles.

Anne Krull on leidnud uue põneva kodulehtede tegemise keskkonna SimpleSite, millele ta on loonud lausa kolm erinevat juhendit (tekstiline, esitlus ja video). Igaüks saab kasutada just sellist viisi õppimiseks nagu soovib. SimpleSite abil saab lihtsalt luua endale kodulehekülje, blogi või õppematerjali. Lehel saab lisada tekste, pilte, videoid, faile, mänge, uudiseid, kaarte jne. Tasuta versioonis saab lehele lisada 15 erinevat lehekülge, kuid ainult 1 euro eest saab kasutada PRO versiooni ning oma domeeni.

Lähemalt saab kõigi vahenditega tutvuda veebiseminaril „Koolielu uued töövahendid aprillis“, mis toimub 10. aprillil kell 19.00-20.00. Registreerumine siin

Artikli pani kokku GAGi haridustehnoloog Ingrid Maadvere. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet