Maikuu viimastel kutsemeistrivõistlustel selguvad parimad õppurid IT-s ja hotellinduses


Avaldaja:Madli Leikop24. Mai 2016

Kutsemeistrivõistluste kevadise kalendri lõpetavad sel nädalal viis kutsemeistrivõistlust, kus IT-valdkonnas selgitatakse välja parim vabavara ja Microsofti spetsialist ning veebidisainer, hotellinduses parim majutusteenindaja ja vastuvõtu administraator.

23.–24. mail võtavad Tallinna Polütehnikumis  mõõtu vabavara ja Microsofti tarkvara arendusele spetsialiseerunud kutseõppurid.

Võistluste tulemustena valmivad kaks täiesti erinevat IT-lahendust sarnastele võistlusülesannetele. Ülesannete lahendamise käigus tuleb võistlejatel kõigepealt seadistada ettevõtte Eesti Asi AS arvutivõrk, seejärel veebi-, nimelahendus- ja failiserver ning luua kasutajakontod.

Võistluste lisainfo ja ajakava.

26.–27. mail toimuvad Tallinna Polütehnikumis ka kutsemeistrivõistlused noortele veebidisaineritele.

Veebidisaini erialal on ühendatud veebidisaineri ja veebiarendaja ametioskused. Veebidisainerid on vastutavad veebilehe kujunduse, visuaalse väljanägemise ja kasutatavuse eest. Veebiarendajate töö on tagada veebilehe funktsionaalsus ja optimaalsus.

Võistluse ülesandeks on luua veebilehe atraktiivne ja intuitiivne prototüüp, kasutades kombinatsiooni veebidisaineri oskustest ning veebiarendaja tehnilistest teadmistest.

Võistluse lisainfo ja ajakava.

Kõiki kolme võistlust korraldab SA Innove koostöös Tallinna Polütehnikumiga, läbiviimist toetavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

26. mail selguvad Tallinna Teeninduskoolis ka parimad majutusteenindajad ja vastuvõtu administraatorid.

Majutusteenindaja ja hotelliteenindaja eriala kutseõppe õpilaste teadmised ja oskused pannakse proovile kolmel võistlusalal: kirjalikus testis, numbritoa korrastamises ning hommikusöögilaua teeninduses. Kõik ülesanded eeldavad võistlejailt ka head suhtlemis- ja võõrkeeleoskust.

Samal ajal toimub esmakordselt Eestis vabariikliku võistlusena kutsemeistrivõistlus parima noore vastuvõtu administraatori välja selgitamiseks. Võistlejail tuleb näidata erialaseid teadmisi ning lahendada inglisekeelne vastuvõtusituatsioon, kus külastajat kehastab näitleja Margus Prangel.

Võistluste lisainfo ja ajakava.

Võistlusi korraldab SA Innove koostöös Tallinna Teeninduskooliga, läbiviimist toetavad My City Hotel Tallinn, Hotell Euroopa, ESPAK, Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfot tänavuste kutsemeistrivõistluste kohta leiab SA Innove kodulehelt: http://www.innove.ee/kutsemeistrivoistlused.

Kõikide kutsemeistrivõistluste kulgu ja galeriisid näeb http://kutseharidus.ee facebooki fännilehel: https://www.facebook.com/kutseharidus.ee.

Allikas: SA Innove pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: