Parim Negavati meeskond ketrab Tartu Ülikoolis karpe


Avaldaja:Laura Vetik25. Mai 2016

Eile õhtul selgitati Keskkonnainvesteeringute Keskuse tudengite ressursisäästukonkursi Negavatt finaalis välja 3 parimat ideed, mille tudengid saavad oma ülikoolis kuni 10 000 euro eest teoks teha. Esikoha sai TÜ meeskond „Karbiketrajad“.

Võidutöö töötleb laborites kasutatavad pipetiotsikute karbid ümber 3D-printerite niidiks.

Karbiketrajate_karp_Meelis_Meilbaum.jpg

Teisele kohale tuli TLÜ võistkond „Loobu topsingust!“, kes sisustab ülikooli populaarseimad kohvikud plastikust korduvkasutatavate kohvitopsidega, et vähendada ühekordsete topside jäätmeteket. Kolmandale kohale jõudis TTÜ Tartu Kolledži projekt „Smartvent“. Nemad varustavad klassiruumid väikeste soojustagastite ventilatsioonisüsteemidega, mis aitavad hoida kokku küttekuludelt ja suurte ventilatsioonisüsteemide paigalduselt.

Žürii esindaja ja KIKi juhatuse liikme Lauri Tammiste sõnul tagas kolmele võidumeeskonnale edu see, et nad eristusid teistest võistlejatest selge fookusega. „Kolm parimat meeskonda soovivad lahendada väga konkreetset probleemi oma kõrgkoolis ja teevad seda nutikalt ja terviklikult. Rõõm oli näha, et võidumeeskondades oli teotahet ja usku oma ideesse.“

Rakvere Targas Majas toimunud finaalis võtsid omavahel mõõtu 10 ideed, kes pääsesid finaali 55 konkursile esitatud projekti seast. Žüriisse kuulusid Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska, Rakvere Teatri kunstiline juht ja näitleja Üllar Saaremäe, saate Rakett 69 2015. aasta võitja Karl Reinkubjas, ettevõtte Joik asutaja Eva-Maria Õunapuu, keskkonnaminister Marko Pomerants ja KIKi juhatuse liige Lauri Tammiste.

Täpsemalt saab auhinnatud ideedega tutvuda Negavati Facebooki lehel, kust leiab võidumeeskondade videod ja superfinaali fotod.

Lisaks peaauhinnale premeerisid finaliste ka Negavati partnerid. Konkurssi Negavatt toetavad Elering, Eesti Pandipakend, Skeleton Technologies, 4Energia ja Estonian Cell. Kaasa mõtlevad SA Tallinna Teaduspark Tehnopol, TÜ Ideelabor, Prototron, Eesti Arengufond, Startup Estonia (SUE), Hoiame Kokku Grupp, Bioteaduste Üliõpilaste Selts, Mektory, ABB, Uber, La Muu, Best, Eesti Energia, ForumCinemas, BioWay Estonia ja TalveAkadeemia.

Tudengite energia- ja ressurssisäästu konkursi Negavatt eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Eesmärk, et ideedest sündinud projektide rakendamisel hakkavad inimesed säästma enam energiat ja ressursse. Konkursi korraldab KIK koostöös Keskkonnaministeeriumiga.

Allikas: Keskkonnainvesteeringute Keskus

Fotod: Meelis Meilbaum

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet