IT-valdkonna kutsemeistrivõistluste võitjad õpivad Tartus ja Viljandis


Avaldaja:Laura Vetik26. Mai 2016

24. mail lõppenud IT-spetsialistide kutsemeistrivõistlustel selgitati välja parim vabavara spetsialist ja parim Microsofti spetsialist. Vabavaraliste süsteemide parimaks tundjaks tunnistati Reini Tammeorg Tartu Kutsehariduskeskusest ja Microsofti spetsialistiks Tony Raud Viljandi Kutseõppekeskusest.

Parima vabavara spetsialisti, teise kursuse õpilase Reini sõnul valmistus ta võistluseks terve aasta. „Tunne on võimas, kogu vaev tasus end ikkagi ära,“ kirjeldas Reini võiduhetke.

„Minu meelest on ägedad just suuremad ülesanded, nagu ka seekordsel kutsevõistlusel, mis on nagu legomaja ehitamine või pusle kokku panemine. Selline suure infra loomine on terviklik, mõtteline töö,“ ütles Reini. „Eriti vägev tunne tekib siis, kui süsteem valmis saab. Tead, et oled midagi suurt teinud,“ lisas kolmandal kursusel õppiv Tony.

Mõlemad noormehed leiavad, et IT-lahendused toetavad mugavamat, produktiivsemat ja efektiivsemat elukorraldust. Kutsevalikut tegeval noorel soovitavad Reini ja Tony IT-valdkonnaga eelnevalt tutvuda ning leida endale sobiv tegutsemisala. „Valikuid ja võimalusi on palju, kuid IT ei ole kindlasti lihtne ala ning eeldab enamat kui arvuti kasutusoskust,“ lisas Tony.

Vabavara valdkonnas tuli teisele kohale Martin Vooremäe Viljandi Kutseõppekeskusest ning kolmandale kohale Mihkel Palmik Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Microsofti valdkonnas saavutas teise kohta Ruslan Miklaševics Tallinna Polütehnikumist ja kolmanda koha Rasmus Maipuu Haapsalu Kutsehariduskeskusest.

Võistlusülesande lahendamisel tuli rajada väljamõeldud ettevõtte Eesti Asi ASi harukontorile toimiv arvutivõrk, seejärel veebi-, nimelahendus- ja failiserver ning luua kasutajakontod. Ülesande lahendamisel kasutati ühes kategoorias vabavara, enamasti Linuxit ning teises kategoorias Microsofti tarkvara.

„Võistlejate tase on aastate lõikes läinud paremaks. Aina rohkem võistlejaid suhtub ülesande lahendamisse suurema tõsidusega ja see kajastub ka tulemustes,“ nentis Tallinna Polütehnikumi IT-juht ja võistluse kohtunik Toivo Pärnpuu.

„Sel aastal kaasasime hindamisse ka koolidepoolseid juhendajaid, et õpetajadki näeksid, kuidas mingeid teenuseid üles tuleb ehitada ja milliseid vigu õpilased teevad. See vahetu tagasiside-moment on väga oluline,“ lisas kohtunik ja mullu Eestit IT-valdkonnas WorldSkills´il esindanud Tanel Peep.

Võistlustel osales kokku 14 õpilast Haapsalu Kutsehariduskeskusest, Tartu Kutsehariduskeskusest, Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakoolist, Viljandi Kutseõppekeskusest, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Sillamäe Kutsekoolist, Tallinna Transpordikoolist ja Tallinna Polütehnikumist.

Võistlusi korraldas SA Innove koostöös Tallinna Polütehnikumiga, läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Allikas: SA Innove

Foto: SA Innove

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet