Narva Kutseõppekeskus korraldab esimest korda noormeistrite suvekooli


Avaldaja:Laura Vetik02. Juuni 2016

Juuni alguses korraldab Narva Kutseõppekeskus esimest korda noormeistrite suvekooli, et tutvustada nii üldhariduskoolide õpilastele kui kõigile teistele huvilistele ametiõppe erialasid.

Suvekooli tegevused vältavad 7.-9. juunini. Kokku 41 välkkursusel tutvustatakse kuue valdkonna võimalusi. Need valdkonnad on IT, auto, teenindus, mehaanika ja metallitöötlus, ehitus ning energeetika ja automaatika.

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul oodatakse osalema kuni 600 inimest, mis on küll ambitsioonikas eesmärk, ent arvestades piirkonna huvi kutseõppe vastu, ei ole mõtet madalaid sihte seada.

“Varem kasutasime sarnast välkkursuse formaati lahtiste uste päevade osana, kuid nüüd otsustasime korraldada sellest eraldi sündmuse ja luua sellele omaette väärtuse,” ütles Veidenbaum. “Sajad Narva ja kogu piirkonna noored kaaluvad hetkel oma tulevikuvõimalusi, suvekooliga aitame nende otsuseid ehk lihtsustada. Kahtlemata on oodatud ka kõik need, kel üks amet juba omandatud ja soovivad oma ampluaad laiendada või spetsialiseeruda mõnele uuele alale.”

Näiteks saab suvekoolis koostada elektriskeeme, proovida kätt keevitussimulaatoril, tutvuda energeetika ja automaatika valdkonna laborite ja 3D-mudelduse võimalustega, 2D-animatsiooni, rehvitööde, valmistada liivaküpsiseid jne. Meistriklassidesse saab registreeruda Narva Kutseõppekeskuse kodulehel.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. 10 õppekavarühma on saanud välishindamisel täisakrediteeringu. Alates 2015. aasta septembrist on kool kutsehariduse õpirände harta omanik. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2015. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner. Kutseõppekeskuses on Eesti neljas siseterviserada „Narva meistrid“.

Alates 2016. aasta 1. septembrist toimub õppetöö Ida-Virumaa Kutseharidusekeskuse Narva õppekeskuses. 2016. aasta suvise vastuvõtu info kooli koduleheküljel http://www.nvtc.ee/et/vastuvott/suvine-vastuvott-2016.

Allikas: Narva Kutseõppekeskus

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet