eTwinninguga Vilniuses


Avaldaja:Madli Leikop13. Juuni 2016

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi õpetaja Jevgenia Meškenaite esindas oma kooli eTwinningu seminaril Vilniuses. 8.-11. juunini toimunud seminar käsitles mänguliste elementide lisamist õppekavasse („Integration of gamification into curriculum“).

Loo ja fotode autor on Jevgenia Meškenaite

Õpetajaid oli kohale tulnud 11 riigist üle Euroopa: Austria, Tšehhi, Horvaatia, Eesti, Ungari, Itaalia, Läti, Leedu, Poola, Serbia ja Slovakkia.

Seminari esimesel päeval toimus avakõne, räägiti gamification´i (võiks tõlkida nii: mänguliste elementide kasutamine tõsises, elulises situatsioonis - toim) tähtsusest õppekavas ning toimus väga huvitav ja kaasahaarav tutvumismäng. Meile jagati laiali paberid, kus olid kirjas valdkonnad, mis võiksid meid huvitada. Pidime ära märkima kolm valdkonda, milles oleme pädevad. Seejärel pidime otsima inimesi, kes on samuti huvitatud nendest valdkondadest, ning koguma nende nimesid. Lõppkokkuvõttes kujunesidki meie projektirühmad just nende huvide järgi. Minu projektikaaslasteks osutusid matemaatikaõpetajad Itaaliast, Tšehhist, Serbiast ja Poolast. 

IMG_0996[1].JPG

Teisel päeval toimusid meil erinevad töötoad. Räägiti sellest, kuidas planeerida head projekti, tutvustati erinevaid keskkondi (Kahoot, Socrative, Duolingo, Jeopardy wall, Flag it up, Jigsawplanet, Learningapps), millega gamification´it klassiruumis paremini ellu viia, esitleti erinevaid telefoni äppe (nt Decide Now, Team Shake, Tiny Tap, Quizizz jne), näidati TwinSpace´i erinevaid võimalusi. Selleks ajaks olime oma rühmaga suutnud välja mõelda projekti idee, selle üksikasjalikult läbi arutada ning mõtted kirja panna. Lektorid olid Jolita Morkūnaité, Bart Verswijvel, Laimuté Vidauskiené, Staselé Riškiené, Massimiliano D´Innocenzo ja Vaida Šiaučiūné.

seminar.jpg

Kolmandal päeval tutvustati meile erinavaid eTwinningi projekte, mida oli tehtud eelmistel aastatel, samuti näidati erinevaid keskkondi (Blendspace, Taleblazer, GoConqr, Scavanger Hunt), millega gamification´it klassiruumis paremini ellu viia. Kui töötoad olid läbi, oli aeg oma projekt veelkord läbi mõelda ja siis kirja panna TwinSpace´i. Rühm valis mind projekti asutajaks. Kui projekt oli kirjas, tuli meil seda esitleda teistele. Kõik projektid olid väga huvitavad.

Seejärel oli meil pisut vaba aega, et valmistada end ette Vilniuse ekskursiooniks. Sel päeval meil ilmaga kahjuks ei vedanud, sadas vihma, aga sellegipoolest ekskursioon toimus. Eriti ringi vaadata ja pildistada ei õnnestunud. Seejärel suundusime otse vanalinna restorani, kus toimus pidulik õhtusöök. Restoranis oli väga tore atmosfäär: tantsiti, pidutseti, söödi maitsvaid roogasid, vesteldi kolleegidega.

IMG_0934[1].JPG

Mis puudutab Vilniust, siis Leedus ma varem ei olnud käinud. Linn on väga ilus oma arhitektuuri poolest. Inimesed tänavatel on väga sõbralikud ja abivalmid. Leedu toit oli väga maitsev. 

See seminar oli väga tore ja vajalik kogemus minu õpetajakarjääris. Oli tore kokku saada erinevate õpetajatega üle Euroopa, suhelda nendega, harjutada inglise keelt, saada uusi mõtteid, kuidas õpetamist huvitavamaks muuta. 

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet