Võru Kreutzwaldi Kooli aasta tegu 2016 - robootikaring


Avaldaja:Evi Tarro14. Juuni 2016

Võru Kreutzwaldi Kool tunnistas oma esimese tegevusaasta aasta teoks koolis tegutseva robootikaringi.

Loo ja foto autor on Võru Kreutzwaldi Kooli õpetaja Evi Tarro

Võru Kreutzwaldi Koolil on 12 EV3 ja 12 Lego WeDo komplekti, millest huviringide ligi 80 õpilast on oma roboteid ehitanud. Huvilised osalesid First Lego League võistlusel ja First Lego League Jun näitusel, Võrumaa robootikapäeval Rõuges ja RoboMiku lahingus Jõhvis. Populaarseks kujunesid robootikavahetunnid algklasside õpilastele, kus huvilistel oli võimalus EV3 ajudest ja mootoritest ehitatud puldiautodega n-ö linna läbida. Üle 200 algklassiõpilase ehitas kevadel koolis toimunud nutinädalal väikeautosid. Parimad väikeautode ehitajad selgusid klassidevahelises finaalis.

8. klassi füüsikatundides on õpilastel võimalus Raspberry Pi-del õppida programmeerimist Pythonis, et osata katseid sooritada ning neid Rasperry Pi-ga juhtida.

Ka eTwinningu projektide teemad olid seekord robootilised. Projektis „Tahan saada inseneriks!“ mõtlesid õpilased Haanja, Tallinna Südalinna ja meie kooli 3.d klassist välja ülesandeid oma projektipartneritele ning lahendasid projektipartnerite antud ülesandeid.  Näiteks oli vaja ehitada robot, mis läbib seitsme sekundiga kaheksa meetrit ja teine robot pidi suutma liikuda üles mööda kaldpinda tõusunurgaga 25 kraadi.

3.b klassi projekti „Prügihundid“ projektipartneriks oli Pärnu Mai Kool. Koos valmistuti FLL Jun võistluseks, ehitati prügisorteerimisroboteid, uuriti prügi liikumise teekonda prügikastist uue tooteni. Projekt lõppes veebiseminariga, kus mõlema kooli meeskonnad tõdesid, et õnnestumise aluseks oli hea meeskonnatöö.

Robootikaringe juhendasid Evi Tarro ja Ene Moppel.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet