Pühajärvel toimub Balti riikide haridusministrite kohtumine


Avaldaja:Madli Leikop16. Juuni 2016

Tänasest homseni toimub Pühajärvel kolme Balti riigi haridus- ja teadusministrite iga-aastane kohtumine, mis tänavu keskendub kvalifikatsioonide automaatsele tunnustamisele, koostööle rahvusvahelistes organisatsioonides ning muudele aktuaalsetele teemadele.

Üritust võõrustab minister Jürgen Ligi, Leedu delegatsiooni juhib minister Audronė Pitrėnienė ning Läti delegatsiooni parlamentaarne sekretär Läti Haridus- ja Teadusministeeriumi juures Jānis Upenieks.

Kohtumise esimesel päeval võetakse arutelu alla kolme riigi kvalifikatsioonide tunnustamise ühise projekti hetkeseis. Samuti on teemaks haridus- ja teadusvaldkonna arengud ning koostöö rahvusvahelistes organisatsioonides nagu OECD, Euroopa Nõukogu, UNESCO jt. Eesmärk on leida koostöövõimalusi ning jagada kogemusi oma eesmärkide edendamisest neis organisatsioonides. Lisaks arutatakse loodus-, tehnika- ja täppisteaduste (LTT) hariduse andmise võimalusi ning kitsaskohti.

Arutelude kõrval külastavad ministrid ja Läti parlamentaarne sekretär kahe päeva jooksul ka Tehvandi spordikeskust, Eesti lipu tuba Otepääl ning pooleteise aasta eest avatud Tõikamäe radarit, mis on osa Balti riike hõlmavast õhuseiresüsteemist BALTNET.

Kolme balti riigi haridus- ja teadusministrite kohtumine leiab aset igal aastal, mullu kohtuti Leedus ja üle-eelmisel aastal Lätis.

Allikas: HTMi pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet