Vastuvõtukatse sõelub Tartu Tervishoiu Kõrgkooli vaid parimad


Avaldaja:Laura Vetik29. Juuni 2016

27. juunil algas vastuvõtt Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üheteistkümnele õppekavale, dokumente saab esitada kuni 10. juulini.

Sisseastumisdokumente on võimalik esitada õe, ämmaemanda, bioanalüütiku, radioloogiatehniku, füsioterapeudi ja tervisekaitse spetsialisti rakenduskõrghariduse õppekavadel ning hooldustöötaja, massööri, lapsehoidja ja erakorralise meditsiini tehniku kutseõppe erialadel õppimiseks.

Kõrgkool avab sügisel ka spetsialistiõppe kõikides valdkondades, kus Eestis õdede erialakoolitus lubatud on: intensiivõenduses, kliinilises õenduses, terviseõenduses ja vaimse tervise õenduses. Sealjuures alustavad intensiivõenduse õppegrupid nii Tartus kui ka Tallinnas. Õdede erialakoolitus on mõeldud juba töötavatele, kõrgharidusega õdedele.

Uuendusena tuleb tänavu õe, bioanalüütiku, ämmaemanda, radioloogiatehniku ja tervisekaitse spetsialisti õppekavale kandideerimisel läbida vastuvõtukatse. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppekorralduse koordinaatori Ele Hanseni nentis, et tervishoiu valdkonna õppekavad on sisseastujate seas populaarsed. „Testi abil loodame välja sõeluda aga just kõige motiveeritumad ja kutseteadlikumad,“ märkis ta.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool võtab uueks õppeaastaks vastu kokku 402 uut tudengit. Dokumentide vastuvõtt toimub 27. juunist 10. juulini elektroonilise sisseastumiskeskkonna SAIS kaudu (http://www.sais.ee) ning ka tööpäeviti kell 9-15 kõrgkoolis kohapeal (Nooruse 5, Tartu). Täpsem informatsioon: http://www.nooruse.ee/vastuvott.

Allikas: Tartu Tervishoiu Kõrgkool

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet