Eesti Maanteemuuseum ootab Politseiakadeemiasse


Avaldaja:Laura Vetik30. Juuni 2016

Sellel laupäeval, 2. juulil tähistab Eesti Maanteemuuseum traditsioonilist liiklusteemalist perepäeva Politseiakadeemia kursustega. Päeva fookus on õige turvavarustuse kasutamisel ning politseitöö eri tahkude tutvustamisel.

Perepäev on osa „Tänutähe“ algatusest, mille eesmärk on väärtustada Politsei- ja Piirivalveameti töötajaid. „Tänavuse ettevõtmisega tähistame 20 aasta möödumist turvatooli kasutamise kohustuslikuks muutumisest ja teiselt on see tänuavaldus politseinikele nende tänuväärse töö tegemise eest,“ rääkis maanteemuuseumi liikluskasvatus pedagoog Triinu Õispuu.

Päeva jooksul toimuvad erinevad Politseiakadeemia kursused, kus saab nii vaadata kui ka ise osaleda politseinike töös. Läbi erinevate katsete saab selgeks, miks peab liikluses ennast kaitsma ja millised vahendid meid selle juures aitavad. Külla tulnud Põlva, Võru ja Tartu politseinikud viivad läbi töötubasid, mille läbinud on teadlikud, miks ei tasu liikluses kiirustada, kuidas kogutakse asitõendeid ning mis juhtub, kui liikluses kaoksid reeglid?

Külastajatele on uudistamiseks väljas politsei tehnopark alates jalgrattast lõpetades ATVga. Perepäev kulmineerub Maksu- ja Tolliameti jäljeküttide demoesinemisega. Politseiakadeemia edukal läbimisel saavad külastajad koguda osalejakaardile templeid, mis näitavad, et teadmised turvalisusest on üle korratud. 

Ootame kõiki maanteemuuseumisse ühte mõnusat laupäeva veetma! Üritus algab kell 12. Sissepääs muuseumipiletiga.

Allikas: Eesti Maanteemuuseum

Samal teemal:

Maanteemuuseumi uus hooajanäitus räägib loomadest teedel

 

Haridus- ja Noorteamet