Lääne-Virumaal toimub pühapäeval suur Laste Maastikurattapäev


Avaldaja:Laura Vetik01. Juuli 2016

Lääne-Virumaal Rakke linnamäe staadionil toimub 3. juulil Laste Maastikurattapäev, kuhu oodatakse kõiki algajaid ning juba rattasõiduga tutvust teinud noori spordisõpru.

Registreerimine saab alguse kell 11.00 ning esimene start antakse tund aega hiljem.

Maastikurattapäeva võistluskeskus asub Rakke linnamäe staadionil, lastega tegeleb Jänku-Juss, kes hoolitseb nii soojendusvõimlemise, erinevate toredate mängude kui rattasõidu jaoks vajalike ohutusreeglite tutvustamise eest.

Kolm last rattasõiduvaimsuses üles kasvatanud võistluse peakorraldaja Enno Eilo on spordi propageerimise võtnud südameasjaks. „Ma olen oma perega selle n-ö kadalipu läbinud ning näen, kui oluline on lastele maast madalast spordirõõmu sisendada. Tartlaste lasteüritused on tänaseks väga suureks ja populaarseks kasvanud, kuid meie kandis taoline ettevõtmine puudub, seega tuli asi ette võtta ja ise ära teha. Kust muidu see meie rattaspordi järelkasv tuleb,“ kutsub Eilo kõiki peresid pühapäevaks Rakkesse oma päeva sportlikult veetma.

Maastikurattapäeva distantsid on vanuse kaupa erinevad. Kuni neljaaastased panevad end proovile ühe staadioniringi läbimises. Viie- ja kuueaastased saavad rattasõitu katsetada nii staadionil kui mururingil. Kell 12.00 antakse start Actual Print 16. Rakke Rattamaratoni avatud rajale.

3. juulil toimuv avatud raja sõit on kõigile tasuta, samuti ka Laste Maastikurattapäev ning maratoni võistluspäeval toimuvad Saare lastesõidud. Actual Print 16. Rakke Rattamaratoni soodusregistreerimise esimene voor lõpeb 29. juunil ning teine voor kestab kuni 6. juulini.

Täpsem info http://www.rattamaratonid.ee ning Eesti Maastikurattasarja Facebookist.

Oma tulekust saab korraldajatele teada anda ka internetis registreerudes: https://docs.google.com/forms/d/1OY6hOh2aiUqHuaohvBVtmsPe2tG3-4ojlI93TL2fCp8/viewform?c=0&w=1

Allikas: Eesti Maastikurattasari

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet