Tartu Ülikooli laekus vastuvõtuperioodil 11 500 avaldust


Avaldaja:Madli Leikop04. Juuli 2016

Tartu Ülikooli sisseastumisperioodil esitati eesti- ja ingliskeelsetele õppekavadele kokku 11 493 avaldust, mis on 567 avaldust rohkem kui möödunud aastal.

Kõrghariduse esimesel astmel edasiõppimiseks esitati 8255 avaldust, magistriõppekavadele 2921 avaldust ning doktoriõppes jätkamiseks anti sisse 317 avaldust.

Tänavu on sisseastujate seas kümme populaarsemat õppekava arstiteadus, informaatika, füsioteraapia, õigusteadus õppega Tartus, majandusteadus, õigusteadus õppega Tallinnas, psühholoogia, hambaarstiteadus, inglise keel ja kirjandus ning geenitehnoloogia.

Tartu Ülikooli õppeprorektor Mart Noorma avaldas heameelt suure avalduste arvu üle, tõdedes samas, et sisseastumiseksamid ja õppimatuleku kinnitamine on veel ees.

„Tartu Ülikool on pühendunud õppija arengu toetamisele. Mul on hea meel, et tulevased tudengid, kes valivad edasiõppimiseks Tartu ülikooli, peavad seda oluliseks ja on meiega ühel meelel. Olen kindel, et üheskoos kõigi tulevaste sisseastujate ning enda ja üliõpilaste suhtes nõudlike õppejõudude parima toega pannakse alus suurtele tegudele, mis toovad Eestile kasu ja tuntust,“ ütles Noorma.

Tänavusel vastuvõtul paistis silma ka avatud ülikooli konkursside populaarsus, mis näitab juba tööl käivate inimeste soovi end täiendada. Noorma tõstis esile nii kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava kui ka IT magistriõppekava mitteinformaatikutele, mille 25 kohale esitati üle 220 avalduse. 

„Mul on hea meel, et inimesed, olles juba erialaselt professionaalsed ja töökogemusega, tahavad veel enam vastata tööturu vajadustele ning saada erialaselt tugevamaks just TÜ laiapõhjalistel õppekavadel õppides,“ ütles Noorma, lisades, et elukestva õppe ülikoolina on TÜ avatud nii täiskasvanud õppijale kui ka värskele gümnaasiumilõpetajale.

Vastuvõtt ingliskeelsetele õppekavadele lõppes aprillis 2016. 19 ingliskeelsele õppekavale esitati 2279 avaldust 108 riigist.

Olulisemad kuupäevad ja rohkem infot Tartu ülikooli vastuvõtu kohta leiab http://www.tuleulikooli.ee.

UT160615AT001.jpg

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Andres Tennus, TÜ.