Lõppes vastuvõtt Tehnikaülikooli, peagi algab õppimaasumise kinnitamine


Avaldaja:Madli Leikop06. Juuli 2016

Märksõnad:

, ,

Tallinna Tehnikaülikoolile (TTÜ) esitati tänavu ligi 9000 sisseastumisavaldust. Kõige suurem on tung IT ja majanduse erialadele.

TTÜ õppeprorektor Jakob Kübarsepp kinnitab: „Avalduste esitamine TTÜ-sse õppima asumiseks on lõppenud. Loodan, et võimekad õppurid on valinud eriala, mis inspireerib neid hästi õppima ja õpinguid edukalt lõpetama. Teadmiseks – vastuvõtukatsetega erialadel algavad katsed 6. juulil. Õppetööle saab registreerida pärast õppimaasumise kinnitamist bakalaureuse-, rakenduskõrgharidus- ja integreeritud õppes 15. juulil ning magistriõppes 11. juulil.“

TTÜsse esitati kokku 8834 avaldust. Bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidusõppesse esitati kokku 6315, järgnes magistriõpe 2407 ja doktoriõpe 112 avaldusega.

Sisseastumise kinnitamine algab 15. juulil bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidusõppes ning magistriõppes 11. juulil. Siis avaldab TTÜ vastuvõetud kandidaatide nimekirjad. Pärast seda peavad kandidaadid kahe ööpäeva jooksul oma koha kinnitama, muidu läheb koht pingereas järgmisele.

Vastuvõetud üliõpilaste lõplikud nimekirjad avaldatakse SAISis augusti keskel.

TTÜ uute tudengite täpne arv selgub pärast õppimaasumise kinnitamist. Sel suvel on Tehnikaülikooli dokumentide vastuvõtt enamikul erialadest lävendipõhine ja kõik lävendi ületajad saavad TTÜsse õppima, st kindlaksmääratud õppekohtade arvu Tehnikaülikoolis sel aastal pole.

2015. a suvel esitati Tallinna Tehnikaülikoolile 11 000 sisseastumisavaldust. Kõige suurem oli huvi erinevate IT-erialade vastu.

1918. aastal asutatud Tallinna Tehnikaülikool on Eesti ainus tehnoloogiaülikool, mille unikaalsus peitub tehnika-, loodus-, täppis-, sotsiaal- ja terviseteaduste sünergias. TTÜ vastutab inseneride ja tehnikateadlaste järelkasvu tagamise eest. Ülikoolis on  700 õppejõudu ja rohkem kui pooltuhat teadustöötajat, TTÜ vilistlaste arv ulatub 70 000-ni. Rohkem kui 50 hektaril laiuv TTÜ linnak hõlmab 72 ehitist. Üliõpilastele pakutakse suurepärast tudengi- ja kultuurielu, ülikooli majutus- ja sportimisvõimalused on ühed parimad Põhja-Euroopas.

Allikas: TTÜ pressiteade. Foto: TTÜ fotogalerii, magistriõppe infoõhtu märtsis 2016.  

Samal teemal: