Innove abil saab ülikooli sisseastumiseksami teha elektroonselt Tallinnas, Tartus ja Jõhvis


Avaldaja:Laura Vetik07. Juuli 2016

12. juulil teevad pea 700 Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi kahele bakalaureuseõppekavale (haldus- ja ärikorraldus ning riigiteadused) pürgivat tudengikandidaati sisseastumiseksamit elektroonselt. Esmakordselt saavad kandideerijad teha sisseastumistesti ka Tartus ja Jõhvis.

Selleks kasutatakse Innove eksamite infosüsteemi EIS. 

Innove hariduse agentuuri juhi Tanel Oppi sõnul on mitmes linnas e-sisseastumiseksami läbiviimine oluline samm. "Lõuna-Eesti ja Ida-Virumaa kandidaadid ei pea enam ülikooli sisseastumistestiks Tallinnasse sõitma. See säästab nii kandidaatide aega, kui ka raha," sõnas Oppi.

Tallinna Ülikooli vastuvõtu peaspetsialist Merit Paist sõnas, et kandidaadid on pakutava võimalusega rahul. "Kuigi Tallinnas on kõige rohkem huvilisi, on nii Tartus kui ka Jõhvis pakutavale ajale registreerunuid. See tähendab, et kandidaadid on uue võimaluse hästi vastu võtnud ja soovivad seda kasutada," lisas ta.

Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi haldus- ja ärikorralduse või riigiteaduste erialale õppima asumiseks tuleb kandidaatidel täita vastuvõtu soorituspunktis asuvas arvutis elektrooniline vastuvõtu test. 45-minutilises testis kontrollitakse teadmisi ja võõrkeelse teksti funktsionaalse lugemise oskust. See moodustab 75% kogu sisseastumise hindest (25% hindest moodustab eesti keele riigieksam või eesti keele kui teise keele riigieksam).

Testi läbiviimiseks kasutatakse Innove ekspertide abi ja eksamite infosüsteemi EIS e-keskkonda, mis võimaldab elektroonseid teste koostada ja läbi viia. Kandidaat saab valida avalduse esitamisel endale sobiva sisseastumiseksami soorituskoha.

Allikas: SA Innove

Samal teemal: