Konverents toob Tartusse 350 noort sotsiaalteadlast


Avaldaja:Laura Vetik08. Juuli 2016

10.-13. juulini viibib Tartus rahvusvahelisel noorteadlaste konverentsil ligi 350 inimest 160 kõrgkoolist üle maailma.

Politoloogia ja sotsiaalteaduste valdkonna teemasid arutatakse 75 paneelsessioonis. Konverentsi üks peaesineja on Saksa politoloog Christian Welzel, keda huvitab kõige enam sõja ja rahu teema ning kes ütleb, et Eestil ei ole vaja Venemaad karta.

Noorte sotsiaalteadlaste konverentsi ECPR Graduate Student Conference 2016 Eesti-poolne peakorraldaja, Tartu ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi võrdleva poliitika professori Vello Pettai sõnul on tegemist suurima politoloogia konverentsiga Tartus.

Selle ürituse abil püüavad korraldajad Tartut ja Tartu ülikooli veel enam nähtavaks teha. „Me tahame näidata oma rahvusvahelist ülikooli ja rahvusvahelist haaret,“ sõnas Pettai, lisades, et seetõttu on instituudil suur rõõm ja au võõrustada Tartus nii paljusid tulevasi teadlasi: „Olen kindel, et saame konverentsi abil tutvustada Tartu ülikooli kui väga tugevat sotsiaalteaduste ja politoloogia valdkonna haridus- ja teadusasutust ning äratada huvi Tartu ja Eesti kui ühe võimaliku õpingute, uurimistöö tegemise ning projektiürituste korraldamise koha vastu.“

Konverentsil toimub kokku 75 paneelsessiooni politoloogia ja teiste sotsiaalteaduste valdkondadest, sh arutatakse valimiskäitumise, välispoliitika analüüsi, demokratiseerumise, psühholoogia, sotsioloogia, majanduse ja küberpoliitika teemadel. Lisaks toimuvad ümarlauad, kus edukad teadlased arutavad koos nooremate kolleegidega teadusajakirjades avaldamise, uurimistoetuste taotlemise ja Lääne-Venemaa suhete teemadel.

Konverentsi üheks tipphetkeks peetakse Lüneburgi ülikooli professori Christian Welzeli plenaarettekannet „The Kantian Peace Reinvented: The Emerging Mass Basis of Interstate Pacifism”.

Kõige enam huvitab Welzelit sõja ja rahu teema. Vastuseks küsimusele, mida ta arvab teooriast, et kolmas maailmasõda juba käib, leiab ta, et kuigi meedia väidab vastupidist, siis maailm pole kunagi olnud nii rahulik nagu praegu: „Nende inimeste arv, kes surevad vägivalla tõttu, pole kunagi olnud nii madal.“ Welzel rahustas ka eestlasi, kes kardavad Venemaa kallaletungi. „Balti riigid on NATO liikmed, seega ei pea te muretsema, et Venemaa teile kallale tungib,“ ütles ta.

ECPR (European Consortium for Political Research) on 1970. aastal asutatud sõltumatu politoloogiaassotsiatsioon, mis koondab üle 350 asutuse ligi 50 riigist. Taolist konverentsi korraldatakse iga kahe aasta tagant. Varem on see toimunud Innsbruckis, Bremenis, Dublinis, Barcelonas ja Essexis.

Konverents toimub 10.–13. juulini Tartus ja selle kaaskorraldaja on Tartu ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut. Konverentsi toetab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond, Tartu linn ja Tartu ülikool. Tutvu kavaga konverentsi kodulehel.

Allikas: Tartu Ülikool

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet