Vastuvõetute nimekirjad väljas: TÜ jätkab sügisel Eesti parimate üliõpilastega


Avaldaja:Madli Leikop18. Juuli 2016

Tartu Ülikooli vastuvõetute nimekirjad on avalikustatud: vastu võeti 2342 õppurit bakalaureuse- ja 1417 magistriõppekohale. Eesti tugevaimatest koolilõpetajatest, kuld- ja hõbemedalistidest leiab end nimekirjast 425 inimest, sh 350 tänavu lõpetanud noort.

Õppimatuleku kinnitamise esimene tähtaeg on esmaspäev, 18. juuli. Sealt edasi täidetakse vabu kohti 19. augustini.

Tänaseks on avalduse esitanud üliõpilaskandidaadid saanud esimese tagasiside Tartu Ülikooli sissepääsemise osas. Kõigile, kes ületasid lävendi, on õppekoht garanteeritud.

Viimastel aastatel on vähemalt pooled gümnaasiumi medaliga lõpetanud noortest valinud edasiõppimiseks Tartu Ülikooli. Täna avaldatud nimekirjast leiab 49.6% ehk 350 kõigist sel aastal medaliga lõpetanud isikutest, kes pärast õppimatuleku kinnitamist on TÜ tudengid. Üheskoos varasemate lõpetajatega nimetati vastuvõetuks 425 medaliga lõpetanud isikut.

Tartu Ülikooli õppeprorektor Mart Noorma ütles, et TÜ jätkab sügisel üheskoos Eesti tugevaimate üliõpilastega. „Ülikool pingutab kogu aeg selle nimel, et pakkuda oma üliõpilaste arengule võimalikult head tuge. Vastuvõetute nimekirju vaadates on väga hea meel näha noorte usku Tartu Ülikooli maailmatasemel õppekvaliteeti. Eesti kõige andekamate noorte õppimisvalikutes oleme ju kõrvuti suurte Euroopa ja maailma tippülikoolidega.“

Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo lisas, et õppimatuleku kinnitamise esimene tähtaeg on 18. juuli, millest tuleb kindlasti kinni pidada. „18. juulist alates täidame vabu kohti kuni 19. augustini ehk tegelikult selle ajani säilib ka pingereas olevale kandidaadile võimalus sisse saada. Pärast 18. juulit hakatakse pingeridu täitma jooksvalt ning õppimatuleku kinnitamiseks on aega kaks päeva.“

TÜ sisseastumisperioodil esitati pärast andmete lõplikku kontrolli eesti- ja ingliskeelsetele õppekavadele kokku 11 201 avaldust, mis on 272 avaldust rohkem kui möödunud aastal.

Vastuvõetute nimekirjad on avaldatud http://www.sais.ee.

Olulisemad kuupäevad

15. juuli – avaldatakse vastuvõetute esmased nimekirjad. Vastuvõtu käigus vabaks jäänud õppekohti täidetakse 19. augustini.

18. juuli – õppimatuleku kinnitamise esimene tähtaeg. Alates 18. juulist vastuvõetud üliõpilaskandidaadid peavad õppimatuleku kinnitama kahe päeva jooksul.

29. august – õppeaasta avaaktus.

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: