Septembrist alustava suurkooli Narva õppekeskuses on suvine vastuvõtt täies hoos


Avaldaja:Madli Leikop19. Juuli 2016

Narva Kutseõppekeskuse suvise vastuvõtu populaarsemad erialad on kokk ja sõiduautotehnik, oluliselt on suurenenud huvi mehhatrooniku õppe vastu.

Narva ootab uusi meistreid õppima 32 erialale, põhivastuvõtt kutsekeskharidusele lõpeb 5. augustil ja kutseõppele 12. augustil. Traditsiooniliselt on populaarne koka eriala, silmapaistvalt palju on motiveeritud kandidaate sõiduautotehniku või mehhatrooniku õppesse.    

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul avardab alates septembrist maakonna kolme kutsekooli ühendamine Ida-Virumaa Kutseharidusekeskuseks tulevaste meistrite õppimisvõimalusi Jõhvis, Sillamäel ja Narvas.

“Narvas saab põhihariduse baasil koos ameti õppimisega omandada keskhariduse või õppida vaid ametit põhihariduse või keskhariduse baasil. Lisaks on erinevas vanuses õppidasoovijatel, kellel on põhikool lõpetamata jäänud, võimalus omandada amet, ” ütles Veidenbaum. „Oleme aastaid sihikindlalt panustanud õppekavade arendamisele, töötajate täiendamisele ja õpilastele välispraktikate kogemuste loomisele. Tehtut on märgatud ja piirkonnas on huvi kutsehariduse vastu kõrge. Suvisel vastuvõtul tutvustame õppidasoovijatele lisaks Narva erialadele ka ühendatava kooli Jõhvi ja Sillamäe võimalusi.”

Narva Kutseõppekeskuses on kõikidel õppekavadel võimalus õppida ka õpipoisi ehk töökohapõhises õppes, tööandjatega on koostööd tehtud alates 2008. aastast ja lõppenud õppeaastast on positiivsed kogemused Euroopa Liidu rahastatava programmi PRÕM rakendamisest.

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatud küsitluse värskete tulemuste põhjal on enam kui pooled ettevõtetest huvitatud oma organisatsioonis õpipoisiõppe pakkumisest, kuna näevad selles võimalust uue tööjõu saamiseks ning olemasolevate töötajate koolitamiseks.

“Oleme nüüdseks üle kaheksa aasta töötanud selle nimel, et levitada töökohapõhise õppe populaarsust nii õppida soovijate kui tööandjate seas ning saavutanud häid tulemusi. Kõik osapooled mõistavad selle õppevormi häid külgi,” ütles Veidenbaum. “Võtame Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusse kaasa väga väärtuslikke kogemusi, millest on kasu terve piirkonna arendamisel.”

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast, mis 2016. aasta juuniks said EKKA välishindamisel täisakrediteeringu. Alates 2015. aasta septembrist on kool kutsehariduse õpirände harta omanik. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2015. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner. Kutseõppekeskuses on Eesti neljas siseterviserada “Narva meistrid”.

Alates 2016. aasta 1. septembrist toimub õppetöö Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva õppekeskuses. 2016. aasta suvise vastuvõtu info kooli koduleheküljel http://www.nvtc.ee/et/vastuvott/suvine-vastuvott-2016 

Allikas: Narva Kutseõppekeskuse pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: