Tallinna Keskraamatukogu loomingukonkurss "Lugude meri"


Avaldaja:Madli Leikop19. Juuli 2016

Tallinna Keskraamatukogus algas käimasoleva merekultuuriaasta puhul loomingukonkurss „Lugude meri“. Mõelge, mida on tähendanud ja tähendab meri merelinna elanikele, ja jutustage enda lugusid merest ning jagage lugusid ka teistega.

Konkurss  „Lugude meri“ koosneb kahest kategooriast –  jutukonkursist ja raamatuillustratsioonikonkursist. Jutukonkursile on oodatud tööd erinevates žanrites, näiteks koomiks, luule, näidend või proosa.

Raamatuillustratsioonikonkursil osalejad võivad kasutada mereteemaliste illustratsioonide loomisel erinevaid stiile ning saata konkursile näiteks joonistusi, maale jne.

Konkursile on oodatud on nii varem valminud kui spetsiaalselt konkursiks „Lugude meri“ loodud tööd. Tööde esitamise tähtaeg on 15. november 2016. Võistlustõid hinnatakse kahes vanusegrupis: kuni 13-aastased ja vanemad.

Konkursi teemad on valitud mereteemaliste luuletuste hulgast:

1) Jää vabaks Eesti meri, jää vabaks Eesti pind! (Viktor Oxford)

2) Merele läks korstnate aurus hiiglaslik laev kui dinosaurus (Ivar Grünthal)

3) Akna taga õhtu eel, paat on mere poole teel (Enn Vetemaa)

4) Ju lapsena igatsesin merd ääretut mina (Friedebert Tuglas)

Konkursile laekunud parimetest töödest koostatakse näitus Tallinna Keskraamatukogu peamajas (Estonia pst 8) ja harukogudes ning virtuaalnäitus „Lugude meri“, mida saab vaadata keskraamatukogu veebilehel.

Näituse avamine ja parimate autasustamine toimub detsembris Tallinna Keskraamatukogus.

Loe lähemalt Tallinna Keskraamatukogu kodulehelt!

Lugude_meri_plakat_06_16_logoga.jpg

Samal teemal: