TLÜ Konfutsiuse Instituut aitab hiina keelt õpetada


Avaldaja:Madli Leikop20. Juuli 2016

Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituut teeb üldhariduskoolidega jätkuvalt koostööd hiina keele õpetamisel. Hetkel on õpetajad juba välja valitud ja käivad ettevalmistused uute õpetajate Eestisse saabumiseks.

Tavapäraselt jõuavad õpetajad Eestisse augusti teises pooles ning alustavad septembrist tööd, võib lugeda TLÜ kodulehelt.  Koostöö hiina keele õpetamise osas jätkub Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumiga, Viimsi Keskkooliga, Tallinna Mustamäe Gümnaasiumiga, Peetri Kooliga, Jõhvi Gümnaasiumiga, Narva Keeltelütseumiga, Viljandi Paalalinna Kooliga, Viljandi Gümnaasiumiga, Tartu Jaan Poska Gümnaasiumiga ja Tartu Karlova Kooliga. Nendele lisanduvad sellest õppeaastast ka Kuressaare Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium ja Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium. Lisaks üldhariduskoolidele aitame hiina keelt õpetada ka TTÜs.

Konfutsiuse Instituudi direktor Mikk Kasesalk sõnas, et õpilaste hiina keele oskus on kooliti erinev, kuna erinevad on ka õppetöö mahud ning eesmärgid: "On õpilasi, kes oleksid ilmselt võimelised Hiinasse õppima minema, kuid on õpilasi, kellele hiina keele tunnid on olnud pigem hobiks. Enamus hiina keele õppijaid, kes mõne meie stipendiumiga Hiinasse õppima lähevad, teevad seda kas ülikoolipingist või pärast bakalaureuseõppe lõppu." Ta lisas, et Tallinna Ülikoolis on intensiivsete hiina keele kursustega võimalik kolme aastaga saavutada B2 tase, mis võimaldab iseseisvalt Hiinasse õppima minna.

Loe lähemalt TLÜ kodulehelt!

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet