11 riigi tudengid tulevad Pärnusse rahvusvahelise õiguse suveülikooli


Avaldaja:Laura Vetik22. Juuli 2016

25.–29. juulini 2016 toimub Pärnus viies Martensi rahvusvahelise õiguse suveülikool, kus õppejõududena astuvad üles mitmed rahvusvahelise õiguse teaduse ja praktika tipud. Suveülikoolis osaleb 30 tudengit 11 riigist.

Lisaks kohalikele üliõpilastele tulevad Pärnusse tudengid Gruusiast, Hispaaniast, Iirimaalt, Rootsist, Saksamaalt, Suurbritanniast, Tšehhist, USAst, Valgevenest ja Venemaalt.

Martensi suveülikooli asutaja ja juhataja, Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse professori Lauri Mälksoo sõnul on oluline, et Eesti tudengid, kel puudub võimalus rahvusvahelist õigust välismaal õppida, saaksid suveülikooli tulevate välisüliõpilaste keskel ja rahvusvaheliste tippude käe all kõrgeimal tasemel rahvusvahelise õiguse õpingute kogemuse. Teiselt poolt on hea meel tutvustada välisülikoolide esindajatele Tartu ülikooli õppekvaliteeti, meie pädevust selles valdkonnas ning Eestit ja siinseid võimalusi. Suveülikoolist võivad alguse saada mitmed elukestvad kontaktid.”

Mälksoo ütles, et suveülikooli keskseks teljeks on algusest peale olnud võrdlev pilk rahvusvahelisele õigusele.

Nii juhendavadki üliõpilasi õppejõududena tunnustatud teadlased ja praktikud, nagu endine ÜRO Rahvusvahelise Kohtu kohtunik ja praegune Iraani-USA nõuete tribunali kohtunik Bruno Simma Saksamaalt ja USAst Georgetowni ülikooli juuraprofessor David P. Stewart. Venemaalt on õppejõuks Vladislav Starzhenetskiy kõrgemast majanduskoolist Moskvas ja Soomest Jarna Petman Helsinki ülikoolist.

Avaliku loengu „Hübriidsõda ja rahvusvaheline õigus“ peab Pärnu linnaraamatukogus 25. juulil Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse dotsent René Värk.

Mälksoo sõnul oli Pärnus sündinud ja hiljem Venemaa juhtivaks rahvusvahelise õiguse eksperdiks tõusnud Friedrich Martens (1845-1909) tõenäoliselt kõige tuntum Ida-Euroopaga seostatav ekspert rahvusvahelise õiguse ajaloos.

Täpsemat infot loengute ja esinejate kohta vt http://www.oi.ut.ee/et/martensi-suveulikool.

Käesolevast aastast toetab Martensi suveülikooli Eesti Ameerika fond, eesotsas hr Ago Ambrega.

Allikas: Tartu Ülikool

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet