Narva Kutseõppekeskus korraldab suvelaada


Avaldaja:Madli Leikop26. Juuli 2016

Narva Kutseõppekeskus korraldab laupäeval, 13. augustil suvelaada esmakordselt Narva jõe ääres Joaoru puhkealal.

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul soovib kool traditsiooniliste Narva laatade korraldamisega uues asupaigas aidata kaasa Joaoru puhkeala ja Narva jõe promenaadi tutvustamisele linna külalistele.

“Narva Kutseõppekeskus on ainus kutsekool Eestis, kes on korraldanud linnavalitsuse toetusel üle 15 aasta linnaelanike ja külaliste seas oodatud kevad- ja suvelaatasid. Oleme andnud omapoolse panuse Narva linnuse kui piirkonna olulisima turismiobjekti tuntuse suurendamisele,” ütles Veidenbaum. “On aeg aidata kaasa Narva uuendatud puhkeala tutvustamisele linna külalistele. Seetõttu korraldame käesoleva aasta augustist laatasid Joaoru puhkealal.”

Narva suvelaadal korraldavad Narva Kutseõppekeskuse õpilased ja õpetajad mitmesuguseid meistriklasse ning müüvad omavalmistatud tooteid. Suvelaadal pakuvad Eesti, Läti ja Leedu kaupmehed ja käsitöölised oma tooteid igale maitsele: kodutarbeid ja aiakaupu, mett, maiustusi ja lihakraami, suveniire ja käsitööesemeid, ehitusmaterjali ja tööstuskaupu.

"Huvi laadal osalemise vastu on suur ja tänaseks on end registreerinud üle 90 osaleja,” rääkis laada peakorraldaja, Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist Karen Sukiasyan.

Sukiasyani sõnul on laadal osalejate arv aastatega kasvanud ja kohale tullakse üha kaugematest välisriikidest. Laada ajal saavad õppidasoovijad vastuvõtukomisjonilt vahetut infot 1. septembrist ühendatava Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolme õppekoha (Jõhvi, Sillamäe ja Narva) õppimisvõimaluste kohta.

Traditsiooniliselt on laadal kontserdid ja meelelahutusprogramm ning külastajate meelt lahutavad päeva jooksul erinevad kollektiivid Narvast, Ida-Virumaalt, Tallinnast ja Narva Kutseõppekeskusest. Laada peaesineja on narvalaste lemmik Tanja Mihhailova koos bändiga.

Laadapäeval toimuvad võistlused nii lastele kui ka täiskasvanutele. Päeva jooksul loositakse välja palju kingitusi ja suveniire. Päeva juhib Jevgeni Timoštšuk. Sissepääs laadale on tasuta.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast, mis 2016. aasta juuniks said EKKA välishindamisel täisakrediteeringu. Alates 2015. aasta septembrist on kool kutsehariduse õpirände harta omanik. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2015. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner. Kutseõppekeskuses on Eesti neljas siseterviserada “Narva meistrid”.

Alates 2016. aasta 1. septembrist toimub õppetöö Ida-Virumaa Kutseharidusekeskuse Narva õppekeskuses. 2016. aasta suvise vastuvõtu info kooli koduleheküljel http://www.nvtc.ee/et/vastuvott/suvine-vastuvott-2016 

Samal teemal: